Ailemi Nasıl İkna Edebilirim ? -konu yeri yanlışsa lütfen taşıyın

Cyberghost0

Yeni üye
17 Tem 2016
50
0
Beyler ben pc ile ilgili herşeyi öğrenmek istiyorum kodlamasıdır onudur bunudur herşey.
+ Olarak ilerde yapıcağım işinde pc üzerine olmasını ne kadar istesemde ailem-çevrem bana herzaman karşı çıkıyor. (Ne Yapıpda Ailemi Bu Konuda İkna Edebilirim?)
Mesela aşşağıdaki hikayem
Ben şuan meslek lisesinde 12. sınıf mobilya ve içmekan tasarımı okuyorum bilişim teknoloji bölümüne gitmek istedim fakat 9. sınıfda Puanım Anadolu Lisesini Tutmasına Rağmen İmam hatip lisesine gönderildim (yok oğlumuz hoca olucak-yok dinini öğren vs şeyler düşünülerek gönderildim) ama ben buna herzaman karşıydım ve bu yüzden okulu takmadım çoğu derse girmedim vs olaylar yüzünden derslerim zayıf geldi. (normalde kafam herşeye basar)..
Ama niye bunu yaptın diyecek oluursanız: Ben aklımda hep şu düşünce vardı "nasıl olsa 4 yıl boyunca aynı okulda okiyacam s.e takma dersleri " ama anii gelişen bi kararla Başka Bi ilçeye taşındık ordada imam hatipe göndericeklerdi. ama ben gitmek istemeyince vazgeçtiler bende meslek lisesine geçtim. Fakat gel gör ki Meslek Lisesindede anca mobilya ve iç mekan tasarımına puanım yetti + Hocalar ne ders anlatır ne bişey yapar (meslek liselerini bilirsiiniz çoğunuz). ordada puanım düşük kaldı. Şimdi ise 12. sınıfa geçtim (daha tam geçemedim Allah Razı Olsun Bi edebiyat hocamız vardı ders anlatmıyodu bişey yapmıyodu, bizde sınavlardan düşük alıyoduk sürekli ) Dil ve anlatım dersinden sorumlu geçtim. Üniversiteye hazırlık için aileme "-Ben Artık Ders çalışmalıyım kitap alın vs " şeyler desemde "-Hayır saanayide Çalışıp işini öğren, üniversiteye 2 yıllık direkt geçiş yapabiliyosun" diorlar.+++ Olarak Üniversiteyi mobilya üzerinde değilde pc üzerine bi alanda okumak istiyorum diyorum. Onada Karşı çıkıyorlar.
Lütfen Azcık yardım edin teselli verin bişeyler yapın artık çok sıkıldım bu yaşantımdan

Okuduysanız ne mutlu bana.

Son düzenleme:

Cazuz

Uzman üye
12 Tem 2014
1,039
0
1-Taklitçi olun: Taklit insanı sinirlendirir. Ama fark ettirmeden yaparsanız, karşınızdakini etkilemenin en kestirme yolu… Yapılan bir deneyde taklit eden satıcıların yüzde 67’sinin mallarını sattıkları, etmeyenlerin ise sadece yüzde 12.5’nin başarılı olduğu görüldü.

2-Olumsuz yönleri öne çıkarın: Buna “çerçeveleme” taktiği de deniyor. Bardağın dolu ya da boş kısmından bakma olayı… Karşınızdaki iki seçenek arasında seçim yapacaksa onu isteğiniz seçeneğe iknanın en kolay yolu, istemediğiniz seçeneği kötülemektir.

3-Olumlu seçenekleri kısa tutun: İnsanları isteğiniz seçeneğe ikna etmek istiyorsanız bir ya da iki olumlu düşünce üretmeleri isteyin. Bu sayı en fazla üç olabilir. Daha fazla üreteni ikna daha zor…

4-Zayıf anında vurun!: İkna edici olmak istiyorsanız mutlaka karşınızdaki kişinin zihinsel enerjisinin düşük olduğu anı seçin. Dinlenmiş bir kişiyi ikna zor ama beyinsel bir iş yaparak yorgun düşen kişiyi ikna çok kolay…

5-Dırdır edin: “Dırdır” etmek karşınızdakinin zihnini tüketmektir. Bu seçeneği en iyi çocuklar kullanıyor. Ebeveynlerinin kafasını şişirip, isteklerine kolayca ulaşıyorlar.

6-Kadınları yüzyüze ikna edin: Kadınlar yüzyüze görüşmede erkeklerden daha kolay ikna ediliyor. Ancak e-posta onlara cazip gelmiyor. Nedeni de sosyal temas kurmalarının engellenmesi…

7-Erkekleri e-mail ile ikna edin: Erkek için yüzyüze olmak çok önemli değil. İnternet ortamında sanal fikir alışverişinde çok daha kolay ikna oluyorlar. Erkeklerin rekabetçi dürtülerini bastırdığı için e-mail çok etkili bir silah…

8-İnsanları öfkelendirin! Evet öfke tehlikeli bir duygu ama karşınızdakinin kontrolünü ele geçirmenin en etkili yolu… Çünkü öfke karşınızdakinin kendini güçlü hissetmesine yol açar. Yani gaza gelirler. Gaza geleni ikna da çok kolaydır.

9-Dikkatlerini ne söylediğinize değil, nasıl söylediğinize çekin: “Bildiğiniz gibi”, “yani” gibi kararsız ifadelerle konuşanlar ikna güçlerini kaybediyorlar. Bunun yanında dinleyicilere ne söylediğinizi düşünecek kadar zamanı asla tanımayın!

10-Direncini kırın!: İnsanların görüşlerini değiştirmesini istiyorsanız, önlerine güçlü bir tartışma koyun. Tartışma ilerledikçe insanları yavaş yavaş hedefe doğru çekin. Size direnenlerin ise gururlarını okşayın. İnsanlar kendilerini iyi hissettiklerinde güvenmedikleri mesajlara bile daha açık hale geliyorlar.

11-Korkutun; Bu etkenden özellikle kampanyalarda faydalanılır. İnsanların sigara içmelerini önlemek için “ölüm, kanser” gibi korku temaları öne çıkarılır.

12-Suçluluk duygusu: Suçluluk hissini çok hassas bir dozda vermeniz gerekiyor. Dozu kaçırdığınızda bu silah ters teper. Zira hiç kimse başkası tarafından “kötü” görülmek istemez

Milliyetci87

Kıdemli Üye
1 Ocak 2016
4,332
0
necropolis
Kardeş kusura bakma bunu söylemek zorundayım ama senin ailende ne yobazmış.Ne yani sen sırf 2 yıl için istemediğni bir şey demi çalışcan.Bence onlara bu bilişimde iyi para olduğunu ve sevdiğin bir meslek olduğunu söyle.Aileler çocukları için doğru olanı elbette düşünmeli ama tercihlerine karışamaz.

Cyberghost0

Yeni üye
17 Tem 2016
50
0
Kardeş kusura bakma bunu söylemek zorundayım ama senin ailende ne yobazmış.Ne yani sen sırf 2 yıl için istemediğni bir şey demi çalışcan.Bence onlara bu bilişimde iyi para olduğunu ve sevdiğin bir meslek olduğunu söyle.Aileler çocukları için doğru olanı elbette düşünmeli ama tercihlerine karışamaz.

Onlarında aklına çevremdeki yakın insanlar gridi aga daha 7. sınıfdayken başladılar" bu çocuğu imam hatipe gönderin" diye .
Onlarda artık nasıl bişeyse uydular onlara işte sonuç bu

Korayy5265

Katılımcı Üye
26 Nis 2016
310
1
Onlarında aklına çevremdeki yakın insanlar gridi aga daha 7. sınıfdayken başladılar" bu çocuğu imam hatipe gönderin" diye .
Onlarda artık nasıl bişeyse uydular onlara işte sonuç bu

Bak Olmaz öyle.Sen Ne istiyorsan onu yapacaktın.Ailen mi okuyor hayır.
Sen istiyor musun? HAYIR o zaman olmaz. Zevk alamazsın yukardada yazdığı gibi.
ailenle otur konuş. Beni Komşumu okutuyor de. O mu karar veriyor yoksa Ben mi de.
Sevmiyorum de biraz konuş olm .D

Cyberghost0

Yeni üye
17 Tem 2016
50
0
Bak Olmaz öyle.Sen Ne istiyorsan onu yapacaktın.Ailen mi okuyor hayır.
Sen istiyor musun? HAYIR o zaman olmaz. Zevk alamazsın yukardada yazdığı gibi.
ailenle otur konuş. Beni Komşumu okutuyor de. O mu karar veriyor yoksa Ben mi de.
Sevmiyorum de biraz konuş olm .D

Geçen babamla konuştum "ben mobilyacılık yapmam yaptıramassınız, ben bilgisayar üzerine okuyacam üniyi" dedim anama sövdü kardeş :'(

AsiLKan06

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
252
0
Ankara
Kardeş O Nasıl KişilerkiAilenin Aklını Bozmuşki :/ Ailendende vardır 1-2 şey ve Yanlış Anlamadıysam Karşı Çıktın diye baban karısına sövdü????

Yani Karşına oturtcan Anneni Babanı karşına ciddi bir şekilde konuşacan Ben robotmuyumda beni kontrol ediyorsunuz yoksa 12yıldır ben değilde siz mi okuyordunuzda kendi hayatınızamı yön veriyordunuz... vb Şeyler de etkili olur
Ses tonunu güzel ayarla Ciddi bir şekilde Konuş içinde yok annem babam söver döver Korkusuyla yapmamalısın bu konuşmayı yoksa etkili olmaz bi dayak yersende Hesabını ALLAHA Sen değil Ailen verecek Hadi İnşALLAH İstediğini Elde Edersin...

Bide Şuanda Empati yapıp seni düşündümde ben bile titredim yani haline çok üzüldüm şuan:RpS_unsure:

Son düzenleme:

hacker2934

Katılımcı Üye
28 Şub 2016
810
0
Hacklot
Beyler ben pc ile ilgili herşeyi öğrenmek istiyorum kodlamasıdır onudur bunudur herşey.
+ Olarak ilerde yapıcağım işinde pc üzerine olmasını ne kadar istesemde ailem-çevrem bana herzaman karşı çıkıyor. (Ne Yapıpda Ailemi Bu Konuda İkna Edebilirim?)
Mesela aşşağıdaki hikayem
Ben şuan meslek lisesinde 12. sınıf mobilya ve içmekan tasarımı okuyorum bilişim teknoloji bölümüne gitmek istedim fakat 9. sınıfda Puanım Anadolu Lisesini Tutmasına Rağmen İmam hatip lisesine gönderildim (yok oğlumuz hoca olucak-yok dinini öğren vs şeyler düşünülerek gönderildim) ama ben buna herzaman karşıydım ve bu yüzden okulu takmadım çoğu derse girmedim vs olaylar yüzünden derslerim zayıf geldi. (normalde kafam herşeye basar)..
Ama niye bunu yaptın diyecek oluursanız: Ben aklımda hep şu düşünce vardı "nasıl olsa 4 yıl boyunca aynı okulda okiyacam s.e takma dersleri " ama anii gelişen bi kararla Başka Bi ilçeye taşındık ordada imam hatipe göndericeklerdi. ama ben gitmek istemeyince vazgeçtiler bende meslek lisesine geçtim. Fakat gel gör ki Meslek Lisesindede anca mobilya ve iç mekan tasarımına puanım yetti + Hocalar ne ders anlatır ne bişey yapar (meslek liselerini bilirsiiniz çoğunuz). ordada puanım düşük kaldı. Şimdi ise 12. sınıfa geçtim (daha tam geçemedim Allah Razı Olsun Bi edebiyat hocamız vardı ders anlatmıyodu bişey yapmıyodu, bizde sınavlardan düşük alıyoduk sürekli ) Dil ve anlatım dersinden sorumlu geçtim. Üniversiteye hazırlık için aileme "-Ben Artık Ders çalışmalıyım kitap alın vs " şeyler desemde "-Hayır saanayide Çalışıp işini öğren, üniversiteye 2 yıllık direkt geçiş yapabiliyosun" diorlar.+++ Olarak Üniversiteyi mobilya üzerinde değilde pc üzerine bi alanda okumak istiyorum diyorum. Onada Karşı çıkıyorlar.
Lütfen Azcık yardım edin teselli verin bişeyler yapın artık çok sıkıldım bu yaşantımdan

Okuduysanız ne mutlu bana.

arkadaşım "GİZLİ İKNA TAKTİKLERİ" adlı bir kitap KEVIN HOGAN yazmış ancak internette yok eski kitapçılarda var ben senin gibi aynı sorunu yaşadım ancak bu kitap sayesinde işe yaradı istersen sana özelden biraz anlatırım

IJna

Üye
17 Tem 2016
77
0
Kardeşim 182'miydi neydi ara birgün aileni şikayet et istemeden beni imam lisesine gönderiyorlar de ama ilk başta annene babana de şikayet ederim diye olmassan ara yoksa sen zararlı çıkarsın imamcılık kötü iş Recep ztn koltuktan kalkarsa ve imam olrsan aylık en fazla kazanacağızn para 500 TL...

Cyberghost0

Yeni üye
17 Tem 2016
50
0
Kardeşim 182'miydi neydi ara birgün aileni şikayet et istemeden beni imam lisesine gönderiyorlar de ama ilk başta annene babana de şikayet ederim diye olmassan ara yoksa sen zararlı çıkarsın imamcılık kötü iş Recep ztn koltuktan kalkarsa ve imam olrsan aylık en fazla kazanacağızn para 500 TL...

şu an Meslek lisesi son sınıfım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.