Airodump-ng clients problem

calem2

Üye
24 Haz 2010
103
0
Arkadaşlar linux'u flaş ile bootlayıp açıyorum airmon-ng komutunu giriyorum ve laptopumun wireless kartını çok güzel görüyor herşey okey monitör moduna alıyorum.
Airodump-ng ile çevreyi dinlemeye başlıyorum ağları listeliyor fakat clientlerde sıkıntı oluyor bssidler felan çıkıyor ama essidler gözükmüyor sadece bu kadar olsa tamam sıkıntı yok gözükmesin fakat şöyle bir sıkıntı var aireplay-ng de çalışmıyor çalışıyor gibi gözüküyor kodları yazınca falan normal hiç problem yokmuş gibi fakat ağdan düşürmüyor.
Kendi telefonumu düşürmeye çalıştım ağdan normalde farklı bir laptopla yapardım bunu yeni aldım fakat bunda bu şekilde aireplay-ng sıkıntısı var update etmeyi denicem flaştan çözüm önerisi olan varsa lütfen yardımcı olun şimdiden eyvallah..

YURUYEDUR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,420
5
Ötüken
Ethernet kartı'nı güncellemeyi dene. Ayrıca wifi'nin çekim gücü de az olabilir.

Ya da komple sistemi güncellemeyi dene : apt-get update

Update işlemi bittikten sonra ise şunu yaz : apt-get upgrade

calem2

Üye
24 Haz 2010
103
0
apt-get update ve upgrade yapmadım 600mb falan diyor ben flaştan çalıştırıyorum gerekirse bi harddiske kurarım fakat garanti çalışacakmı onu öğrenmem lazım yoksa grub kurması falan zahmetli flaştan güncellesem reboot edersek gidecek sıkıntı olur mu ? reboot etmeden olur mu

calem2

Üye
24 Haz 2010
103
0
Abi msi gibi bir markanın bunu eksik yapacağını sanmam makina sağlam bence uygun driver yok diyorum tabi bilememde çözümü bilen birisi vardır muhakkak marka msi gs43vr 7re wireless cardı tam adını hatırlamıyorum o yüzden yazmıyorum

calem2

Üye
24 Haz 2010
103
0
Problem zaten clientlerin gozukmemesi etraftaki aglari tariyor fakat clientler yok bazen arada cikiyor ama soyle bssidleri gozukmeyen clientler onlarada aireplay-ng uygulayinca yapiyormus gibi gozukuyor ama olmuyor.Clientlerin gozukmesini once cozmeliyiz cozum onerin icin tesekkur ederim baska bir fikri olan arkadas varsa lutfen paylassin simdiden saolun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.