Aklımda cevaplanması gereken sorular var.

trowws

Yeni üye
21 Tem 2022
8
1
Merhaba, bu sıralar kendimizi aşırı derece de bezmiş durumda hissediyorum önceden bilgisayara oturduğumda zevk alırken şuan oturduğumda çok sıkılıyorum yapacak bir şey bulamıyorum. Ben web yazılım ile uğraşıyorum internet siteleri yapıyorum. Fakat şu ana kadar yaptığım hiç bir siteyi satmadım satamadım. İnsanlar nasıl buluyorlar satacak insanları nasıl anlaşıyorlar bir türlü aklım almıyor. Büyük firmaları anlıyorum tanınırlıkları var insanlar onlardan alıyor ama çevrem de ki 1-2 kişi de internet siteleri yapıp satıyorlar veya istek üzerine yapıp satıyorlar. Soruyorum onu da kendin öğren biraz araştır diyorlar. Çevrem yok en azından site almak isteyecek bir çevrem yok. Ailem her zaman baskı yapıyor örnek olarak "Senden adam olmaz, sen bi b*k olamazsın." gibi şeyler gerçekten çok bunaldım.
Daha çok elimde bir güç var fakat nasıl kullanacağımı nasıl satacağımı bilmiyormuş gibi hissediyorum. İş'te bulamıyorum gerçi şuanlık çalışmak istemiyorum freelancer olmak gibi bir amacım var çalışmak istesem de iş bulamıyorum. Neden? diye soracaksınız bende bilmiyorum. İş bulan arkadaşlarım İsmini vermeyeceğim sadece ilk iki harfini vereceğim belki sorun oluşur. Arkadaşım "Tü*****"ta çalışıyor. Torpili ile girdi benden daha bilgisizdi bir arkadaşım var. O de büyük bir işe girdi onun da torpili vardı girdi. Benim bir torpilim yok benim bir tanıdığım yok benim bilgim var yüksek bir bilgi. Şimdi napsam ne etsem bilmiyorum.

Şimdiden cevap yazacak tüm abilerime, kardeşlerime teşekkür ediyorum.

trowws

Yeni üye
21 Tem 2022
8
1
yasiniz kac hangi bolumden mezunsunuz mahsuru yoksa
Yaşım 22 lise mezunuyum. Kendimi yazılım konusunda hala geliştiriyorum şuan da python, css, html, php, belirli bir düzeyde sql biliyorum. Fakat elimde ki imkanı yukarı da da yazdığım gibi bir türlü kullanamıyorum hala ne yapıcam bilmiyorum kafam çok karışık bir şey yapmak istiyorum fakat elimde sermaye yok destek olan yok.

vancoondehni

Moderatör
12 Nis 2020
186
328
22
-
Önerim Bionluk üzerinden freelance hizmet vermeniz. Yaptığınız sitelerin ne kadar efektif ve kullanışlı olduğunu bilmiyorum. Fakat bionlukta kullanıcının isteğine göre yeniden siteler üretmeye başlayacaksınız. Sipariş aldıkça ve tamamladıkça özgüveniniz yerine gelir. Hatta siteleri yaparken bazı istekleri karşılayabilmek için yeni şeyler de öğrenirsiniz.
Birkaç hafta kullandıktan sonra bionluk yapısına alışırsınız. (Bionluk dememin nedeni daha önce sadece Bionluk üzerinden freelance hizmet verdim. Diğer platformlara pek hakim değilim.)

İş bulma konusunda da Patika.dev gibi firmaların diğer firmalarla düzenledikleri bootcamplere katılıp oradaki eğitimleri tamamlayıp işe alınabilirsiniz. İş başvurularında sizi öne çıkartacak portfolyo çalışmalarınız varsa github üzerinden yayınlayıp CV'de referans gösterebilirsiniz.

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,263
4
744
trde isin cok zor. yurt disina remote isler bulabilirsin pek takmazlar ne okuduguna iyi de kazanirsin.

silentman0142

Katılımcı Üye
29 Nis 2023
326
8
56
hocam aynı durumlarda farklı dalda bir freelancer abimiz vardı. dost vasıtasıyla benim çalıştığım iş yerine gelip oradan grafik tasarım işleri alıyordu. freelancer olup insanlarla uğraşmak gerçekten zor kendisiyle konuşurdum. kimi zaman yapıyorsun adam almıyor. kimi zaman para konusunda sıkıntı yaşıyorsun. freelancer zor iş. ardından kendi yoluna baktı bıraktı .. firmasında veznede çalışmaya başladı. örnek vermek istedim çünkü freelancerlık hafife alınabilecek birşey değil. ayriyetten hesabın günde 2 iş gelse diye düşünüyorsan kimi zaman ayda 2 iş bile gelmiyor. freelancerlık yap yine ama ayrı bir iş sahibi olmanda fayda var. bu sayede çifte kazanç sağlarsın.

trowws

Yeni üye
21 Tem 2022
8
1
Önerim Bionluk üzerinden freelance hizmet vermeniz. Yaptığınız sitelerin ne kadar efektif ve kullanışlı olduğunu bilmiyorum. Fakat bionlukta kullanıcının isteğine göre yeniden siteler üretmeye başlayacaksınız. Sipariş aldıkça ve tamamladıkça özgüveniniz yerine gelir. Hatta siteleri yaparken bazı istekleri karşılayabilmek için yeni şeyler de öğrenirsiniz.
Birkaç hafta kullandıktan sonra bionluk yapısına alışırsınız. (Bionluk dememin nedeni daha önce sadece Bionluk üzerinden freelance hizmet verdim. Diğer platformlara pek hakim değilim.)

İş bulma konusunda da Patika.dev gibi firmaların diğer firmalarla düzenledikleri bootcamplere katılıp oradaki eğitimleri tamamlayıp işe alınabilirsiniz. İş başvurularında sizi öne çıkartacak portfolyo çalışmalarınız varsa github üzerinden yayınlayıp CV'de referans gösterebilirsiniz.
Cevabınız için çok teşekkür ederim bionluk'u biraz araştırdım mantıklı geldi gerçekten en yakın zaman da başlayacağım ayrıyeten github'a zaten yüklemeler yapıyorum.

trde isin cok zor. yurt disina remote isler bulabilirsin pek takmazlar ne okuduguna iyi de kazanirsin.
İngilizcem çok az yurtdışından iş için çok zorlanırım diye düşünüyorum ingilizcemi geliştirmek istiyorum fakat bir türlü oturtamıyorum. Cevabınız için çok teşekkürler.

hocam aynı durumlarda farklı dalda bir freelancer abimiz vardı. dost vasıtasıyla benim çalıştığım iş yerine gelip oradan grafik tasarım işleri alıyordu. freelancer olup insanlarla uğraşmak gerçekten zor kendisiyle konuşurdum. kimi zaman yapıyorsun adam almıyor. kimi zaman para konusunda sıkıntı yaşıyorsun. freelancer zor iş. ardından kendi yoluna baktı bıraktı .. firmasında veznede çalışmaya başladı. örnek vermek istedim çünkü freelancerlık hafife alınabilecek birşey değil. ayriyetten hesabın günde 2 iş gelse diye düşünüyorsan kimi zaman ayda 2 iş bile gelmiyor. freelancerlık yap yine ama ayrı bir iş sahibi olmanda fayda var. bu sayede çifte kazanç sağlarsın.
Hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Belki alanı farklı olduğu için iş alma konusunda sorun yaşıyordur şansımı deneyeceğim bionluk konusunda. Fakat dediğinizde haklısınız çifte kazanç için de bazı iş yerlerine bakıyorum.

oniyevski

Yeni üye
2 Mar 2024
20
8
Uzay
Yaptığınız işler ne tip ve nasıl? Yaptınız projelerin demoları var ise veya yaptığınız projelerin neye hizmet ettiği hakkında işlemler. Size tavsiyelerde bulunabilirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.