Alan adı aldım fakat hala aktif değil?

Rebel Judge

Yeni üye
29 Tem 2017
46
0
Geldim?
Hocam galiba kafanız biraz karışmış aynı bende 5 yıl önce olduğu gibi.
Şimdi öncelikli olarak şunu belitmek isterim alanadı sadece sitenizin ismini belirler hosting ise sitenizin sürekli açık kalan bir bilgisaayar sayesinde sitenize diğer insnaların ziyaret etmesine olanak sağlar bende aynı yanılgıya düşmüştüm :)
Şimdi alanadınızı kiraladağınız bilgisayara (hosting`e); alanadı kısmından nameserver yönlendirmesini yaparak ulaştırabilirsiniz.
Bence ilk olarak bir hosting alın firması çok da önemli sonra aldığınız hostingde size nameserver adresini vereceklerdir. Godaddy ile kullanıcı girişi yapıp alanadı yönet kısmından buradaki nameserver adreslerini değiştirin ve yaklaşık 1 hafta bekleyin ve siteniz açılacaktır.
Sakın sıfırdan hazır sitem olacak hayallerine kapılmayın siteniz bembayaz sayfa olarak gözükecek siz gerekli kodlamaları ftp yolu ile sitenize atıp veritabanı ayarlarınızı kurdukjtan sonra kodladığınız siteyi kullanabailirsiniz.
Olabildiğince açıklamaya çalıştım inşallah yanlış anlaşılmamışımdır. :)

6 Mar 2016
136
0
Hocam galiba kafanız biraz karışmış aynı bende 5 yıl önce olduğu gibi.
Şimdi öncelikli olarak şunu belitmek isterim alanadı sadece sitenizin ismini belirler hosting ise sitenizin sürekli açık kalan bir bilgisaayar sayesinde sitenize diğer insnaların ziyaret etmesine olanak sağlar bende aynı yanılgıya düşmüştüm :)
Şimdi alanadınızı kiraladağınız bilgisayara (hosting`e); alanadı kısmından nameserver yönlendirmesini yaparak ulaştırabilirsiniz.
Bence ilk olarak bir hosting alın firması çok da önemli sonra aldığınız hostingde size nameserver adresini vereceklerdir. Godaddy ile kullanıcı girişi yapıp alanadı yönet kısmından buradaki nameserver adreslerini değiştirin ve yaklaşık 1 hafta bekleyin ve siteniz açılacaktır.
Sakın sıfırdan hazır sitem olacak hayallerine kapılmayın siteniz bembayaz sayfa olarak gözükecek siz gerekli kodlamaları ftp yolu ile sitenize atıp veritabanı ayarlarınızı kurdukjtan sonra kodladığınız siteyi kullanabailirsiniz.
Olabildiğince açıklamaya çalıştım inşallah yanlış anlaşılmamışımdır. :)

Anladım bana ucuz host lazım. Dediğinizi anladım

Rebel Judge

Yeni üye
29 Tem 2017
46
0
Geldim?
Hosting'im yok. .com lu hosting nerden alabilirim yıllık ucuz olsun link atar mısınız arkadaşlar ?

Hocam hostingler kiraladığınız bilgisayar olduğundan alanadı uzantısıma göre değişiklik göstermez. Ben ******.net adresinden almıştım yıllık olarak çok ucaza ve kaliteli hosting paketleri var ve nerdeyse her konuda yardımcı oluyorlar öneririm.

Not: Hosting firmasını bilerek * ile kapattım reklam olmasın. Bana özel mesaj atarsanız firma ismini sizinle paylaşırım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.