Alarm sistemini teorik olarak aldatmak (Teoriyi ben veriyorum uygulamayı siz yapın)

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,396
949
eFwAM4WXhu.png

Merhabalar Ben 'Ra uzatmadan direkt olarak konuya geçeceğim

2bWoAXtnij.gif

bununla ilgili projem vardı ama daha sonra projeyi uygulamaya geçirmekten vazgeçtim buradan basit olarak detaylandıracağım hem arkadaşımız aslnbkr27 daha iyi anlamış olacak hem de forum biraz daha bilgilenmiş olacaktır bu konuda

2bWoAXtnij.gif

Nedir bu proje?

Bu aslında alarm sistemlerinin (eski sistem) haberleşme numaralarını kullanarak sahte bir sinyal gönderimi için hazırlanmış teorik bir konudur.

örneğin : x alarm sisteminin eski modellerinde 300 - 600 arasında bir haberleşme numarası olur ve bu numaralar üzerinden elimizde ki bir transmitter ile 300 - 600 numaralarına sinyal gönderebiliriz.

peki nasıl anlayacağız hangi sistem olduğunu? Bu soru aklınıza gelebilecek en basit soru olabilir aslında direkt olarak her markanın kendisine özel bir tasarım şekli vardır.

110000168790703.jpg

burada görünen DSC Alarm sisteminin tuş takımıdır hafif değişiklikler olsa da her sürümde nerdeyse benzer özellikler taşımaktadır

2bWoAXtnij.gif

x5_1151273052rm0.jpg

burada ki görünen tuş takımı ise caddx alarm sistemine ait olan tuş takımıdır bunun 3 modeli vardır internette kısa bir araştırma ile modelleri öğrenebilirsiniz.

2bWoAXtnij.gif

Nasıl yapılır ve mantığı nedir ?

Gelelim mantık ve uygulama kısmına , burada ki mantık aslında çok basittir.

Yapılacak işlemi adımlamak gerekirse;

1 - Gereken malzemeler
2 - Mantığı ve Uygulaması

1 - Gereken Malzemeler

1 ad. Transmitter , 1 ad. akü yada herhangi bir besleme , 1 ad. Heater Switch (aklıma ilk gelen budur bunun yerine buton kullanabilirsiniz ) ve transmitter yazılımı (Hangi marka alarm olduğunu bulduktan sonra internet sitesinden yazılımı elde edebilirsiniz.)

Konu düzenlenmeden önce verilen tepkiler nedeniyle her şeyi hala açıkça anlatamayacak olsam da biraz daha dikkatli davranacağım sonuçta kimse şirket politikalarını ihlal etmek istemez.

2 - Mantığı Nedir Nasıl Uygulanır ?

Bu işin mantığı basit olsa da asıl iş haberleşme numarasını bulmaktadır bunu bulmak için biraz osint veya sosyal mühendislik yapabilirsiniz bu tamamen size kalmış bir şey.

Haberleşme numarasını bulmak için en uygun zaman gece saatlerinde aranan merkezdir kimse kimseyi kandırmasın gece operatörleri alarm gelmediği sürece uyuduğuna ben çok kez şahit olmuşumdur ve bunlar tek firma değil birden çok firmada geçerlidir bu durumda aslında insan hatasını kullanarak haberleşme numarası alınacaktır bunun için istenen bilgiler genel olarak adres , iletişim numarası vb.

Şimdi transmitter üzerinde düz kontak olarak kullanacağımız heater switch veya sizin seçtiğiniz her hangi bir buton olabilir , Transmitterler de farklılık gösterse de genelde 5. ve 6. bağlantılar kurcalama yani kapak sinyalleridir buton (heater veya buton seçtiğiniz düz kontak bundan sonra böyle devam edeceğim) bağlantısını yaptıktan sonra yine transmitterin üzerinde olan +(Kırmızı) ve - (Siyah) kablolardan besleme yapacağız. Yazılım için alarm sisteminin markasını bulduktan sonra kendi sitesi üzerinden yazılımını indiriyoruz ve transmitter üzerinde bulunan bağlantı kısmına bilgisayarımızı bağlıyoruz (burada bağlantı kısmı ve kablolar transmitter ve alarm markasına göre değişiklik göstermektedir.) daha sonra bulduğumuz veya tahmin ettiğimiz haberleşme numarasını bilgisayarımız aracılığıyla transmittere ekliyoruz. İşlemimiz bu kadar aslında bunları tamamladıktan sonra hedeflenen şirket veya esnafın yakınına geldiğimiz zaman butona tıklıyoruz ve sinyal gönderimine başlıyoruz.

Bu kısımda arka arkaya gönderilen 5 sinyal sonrası merkez bunu panel hatası olarak algılayacaktır (İlk önce dükkan sahibini arayıp panele herhangi bir müdahale olup olmadığını doğrulayacaktır) eğer herhangi bir müdahale edilmemişse panel hatası olduğuna emin olacaklardır genelde şirketlerin servis ekibini göndermesi 1 ila 3 gün sürebilir (Mesai yoğunluğu ve servis sayısına göre daha az veya uzun olabilir) peki neden bu kadar uzun bir süre derseniz bizim gönderdiğimiz sinyal panel açılma hataları olduğu için sistem alarma geçmeyecektir eğer alarm gönderilseydi merkez oraya polis ekiplerini gönderecektir çünkü alarmın farkı hırsızlığı algılamasıdır. Ee peki neden kurcalamada polis veya alarm gelmiyor derseniz bunun cevabı oldukça basit kendim de kurduğum panelleri her zaman merkeze koymuşumdur yani Hareket sensörlerine yakalanmadan panele erişmek imkansızdır.
Ama bu demek değildir ki merkez burayı başıboş bırakacak devriye ekipleri 2 saatte bir buraya göz atmak için gelecektir.

Kısaca bu konunun mantığı budur merkezi hataya düşür olarak belirlenebilir.

2bWoAXtnij.gif

Konu buraya kadardı okuduğunuz için teşekkür ederim umarım anlamışsınızdır ve kafanızda ki soru işaretleri gitmiştir.
Bu konuda anlattıklarım imkansız değildir kısa bir mantık ve teknik bilgi ile yapılabilecek şeylerdir asıl nokta haberleşme numarasını bulmaktır yani işte alarm sistemi nasıl olur falan demeyin her şey insan hatasıyla bağlantılıdır.

Eleştiri veya önerilerinizi konu altından belirtebilirsiniz.

bu anlattıklarım tamamen eğitim amaçlıdır yapacağınız her işlem sizin şahsınıza aittir

kötüye kullanmamanız dileğiyle İyi Forumlar

( @alexandre20 konu düzenlendi şimdi aklınızda başka öneri var mıdır ? )

Son düzenleme:

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
899
701
süper ötesi bir konu olmuş. konu sahibi bizle çok işe yarar, ve oldukça detaylı bilgiler paylaşmış. Umarım şirketiniz ile sorun yaşamazsınız, çünkü bu paylaştığınız bilgiler çok detaylı ve şirket sırrı niteliğinde.

Özet geçmek gerekirse;
Konu sahibinin gizlilik anlaşması varmış, ama isterseniz transmitter alıp kapak açıldı sinyali gönderip tamir ekibini çağırabiliyormuşsunuz 1-3 gün sürebiliyormuş (?) Ama konu sahibinin şirketi izin vermeyeceği için anlatamadığı daha çok bilgi varmış. Heater de alabilirmişiz (ısıtıcı?) Yazılımdan osint yapabilirmişiz ama konu sahibi anlatamıyormuş malesef. (Gizlilik anlaşmasından dolayı)

Son düzenleme:

'Ra

21 Kas 2015
2,396
949
süper ötesi bir konu olmuş. konu sahibi bizle çok işe yarar, ve oldukça detaylı bilgiler paylaşmış. Umarım şirketiniz ile sorun yaşamazsınız, çünkü bu paylaştığınız bilgiler çok detaylı ve şirket sırrı niteliğinde.

Özet geçmek gerekirse;
Konu sahibinin gizlilik anlaşması varmış, ama isterseniz transmitter alıp kapak açıldı sinyali gönderip tamir ekibini çağırabiliyormuşsunuz 1-3 gün sürebiliyormuş (?) Ama konu sahibinin şirketi izin vermeyeceği için anlatamadığı daha çok bilgi varmış. Heater de alabilirmişiz (ısıtıcı?) Yazılımdan osint yapabilirmişiz ama konu sahibi anlatamıyormuş malesef. (Gizlilik anlaşmasından dolayı)
Merhabalar

Önerin için teşekkür ederim aceleyle yazılan konudur hatalarım vardır kabul ediyorum

Jammer açmayı kast etmemiştim şöyle ki dediğim haberleşme numaraları belirlenen yıla göre belirli bir sayıdır başlar burada dediğim numaralar 300 ila 600 arasındadır transmitter ile bu arada ki 300 haberleşme numarasına kapak sinyali gönderebilirsiniz sonuç olarak elinizde bir transmitter ve 12v ile bilinen bir haberleşme numarasına dışarıdan sinyal gönderilebilir
direkt olarak tabi ki marka model veya numara vermem saçma olur bunun yerine hafif bir araştırma ile alarmın modelinden markasına kadar her şey öğrenilebilir

Örneğin sadece tuş takımına baktığınız zaman hangi marka alarm sistemi olduğunu anlayabilirsiniz

Zaten olay orada ki haberleşme numarasını bulmak yazılım üzerinden osint demedim haberleşme numarasını yazılım üzerinden ekleneceğini söyledim

Osint olayı ise haberleşme numarasını bulmak için izlenebilecek yol olarak gösterdim bunu sosyal mühendislikle şirket veya esnaf sahibinin bilgisiyle merkezi arayarak olabileceğini söyledim

Haklısınız konuyu onaysıza alınmasını rica edip yeniden düzenleyeceğim eleştirilerin için çok teşekkür ederim sağlıcakla kal

Son düzenleme:

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
899
701
Merhabalar

Önerin için teşekkür ederim aceleyle yazılan konudur hatalarım vardır kabul ediyorum

Jammer açmayı kast etmemiştim şöyle ki dediğim haberleşme numaraları belirlenen yıla göre belirli bir sayıdır başlar burada dediğim numaralar 300 ila 600 arasındadır transmitter ile bu arada ki 300 haberleşme numarasına kapak sinyali gönderebilirsiniz sonuç olarak elinizde bir transmitter ve 12v ile bilinen bir haberleşme numarasına dışarıdan sinyal gönderilebilir
direkt olarak tabi ki marka model veya numara vermem saçma olur bunun yerine hafif bir araştırma ile alarmın modelinden markasına kadar her şey öğrenilebilir

Örneğin sadece tuş takımına baktığınız zaman hangi marka alarm sistemi olduğunu anlayabilirsiniz

Zaten olay orada ki haberleşme numarasını bulmak yazılım üzerinden osint demedim haberleşme numarasını yazılım üzerinden ekleneceğini söyledim

Osint olayı ise haberleşme numarasını bulmak için izlenebilecek yol olarak gösterdim bunu sosyal mühendislikle şirket veya esnaf sahibinin bilgisiyle merkezi arayarak olabileceğini söyledim

Haklısınız konuyu onaysıza alınmasını rica edip yeniden düzenleyeceğim eleştirilerin için çok teşekkür ederim sağlıcakla kal <3
bu sinyali GSM üzerinden çağrı ile mi yolluyormuş bu güvenlik sistemi? ilginç geldi. kablolu internetten veya 4.5G üzerinden yollamasını beklerdim. eski bir sistem olmalı

• Beğen
Tepkiler: 'Ra

'Ra

21 Kas 2015
2,396
949
Evet radyo sinyalleri kullanıyor bu dediğim sistem bunun yanında elbette 2. Olarak telefon hattı üzerinden gönderilen modelleride var zaten eski olduğunu için bu şekilde yapılıyor ve en önemli faktör yine insan hatasıdır burada

Birde ilk başta heater switch yazdım daha sonra direkt olarak heater olarak devam ettim orada bir yanlış anlaşılma olsa gerek

@OBT is HeRYerDe teşekkür ederim neden ilginç peki

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.