AMD Phenom II X6 1075T AM3 CPU yoksa i3 i5 i7 mi ?

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
soru basit sistem topluyorum phenom ii x6 yi sectim butun arastirmalarimda hemen hemen i7 ile kafa kafaya siz olsaniz 350 400 dolar verip i7 mi yaparsiniz yoksa 200 dolar civarinda 6 cekirdekli phenom ii x6 mi yaparsiniz

cevaplariniz benim icin cok onemli

simdiden tesekkurler

k64

Thor06

Uzman üye
11 Eki 2013
1,190
0
soru basit sistem topluyorum phenom ii x6 yi sectim butun arastirmalarimda hemen hemen i7 ile kafa kafaya siz olsaniz 350 400 dolar verip i7 mi yaparsiniz yoksa 200 dolar civarinda 6 cekirdekli phenom ii x6 mi yaparsiniz

cevaplariniz benim icin cok onemli

simdiden tesekkurler

k64

Mubarek kardeşim i7 ila AMD Phenom II X6 karşılaştırmak bile mantıksızken i7 ile kafa kafaya oldugunu hadda ona yakın kelimesinin bile nasıl kullandıklarını bilmiyorum neyin kafasını yaşıyorlar cok merak ediyorum. kardeşim amd 8350 fx bile i7 ye kadar performans veremezken nasıl olurda AMD Phenom II X6 ile karşılaştırıyorlar :D ŞİMDİ FX 8350 mi dersen i7 3 nesil bi işlemcimi söyle derim oyun için alacaksan amd fx 8350 i grafik işleriyle ugrasıyorsan i7 ama i5 mi amd fx8350 dersen her konuda amd fx8350 derim. 4.cü nesil i7 mi AMD FX X8 9590 mi dersen her harlükarda fx8 9590 derim. :) donanım konularınızda bana danışın.

Godoflife

Katılımcı Üye
20 Eki 2013
295
0
Paşam , ben çok zenginim , paranın benim için hiçbir değeri yok , aynı zamanda da herşeyin en iyisini isterim dersen o zaman git i7 işlemcisi için , yani bir tek parça için 400 doları gözden çıkar ; ama , benim param kısıtlı , aynı zamanda da performanslı bir işlemci istiyorum dersen sakın i7 falan filan alma.Bende senin gibi kıyaslama yaparak aldım bilgisayarımı ; ve iki işlemci arasındaki kıyaslamaları anlattığımda resmen yüzüme bakarak dalga geçen satıcılar bile oldu ( he , tamam git amd işlemci al , amd çok iyi falan gibi ) o zaman baya bir amd açısından ümidim kırılmıştı.yok işlemci ısınıyormuşta , performans düşüyormuşta , bilmem neymişte neymiş .... Neyse kardeşim ben gittim amd a8-3870 apu with radeon ( 4 çekirdek ) hd grafik 3.0 ghz işlemcili bir pc topladım.Çok sayfada da i5 ile performans karılaştırmalarına baktım , senin dediğin gibi neredeyse i5 işlemciyi zorluyor ama fiyat olarak yarıdan daha uygun.. Sonuç olarak aldığım cihazdan çok memnun kaldım en azından işlemciden..zaten amd oyun için üstün performans veren bir işlemcidir diye duymuşsundur..Ancak şunu da belirtmek isterim ki pcyi il aldığım zaman ana kart dahil amd anakart almıştım ama sorunlu çıktı ; pc açılıp açılıp mavi ekran hatası verip kapanıyordu.baya bir bekledim serviste onu.geldi ama nafile hata devam ediyordu , en sonunda satıcı iyi niyetini kullanarak beni mağdur etmemek için o pcnin takibini kendi yapıp bana yeniden sistem toplamayı önerdi ; tamam dedim.. Sorunlu pcnin anakartında problem olduğundan şüpheleniyordu , sonuç olarak anakartı asusa çevirdi.. ve yeni gelen kasada mavi ekran hatası almadım ( bir kaç defa aldım ; bunun için satıcıyı aradığımda , oynadığım oyundan kaynaklanıyor olabileceiğini söyledi.oyunun yaması güncellenince o sorunda ortadan kalktı. o gün bugndür mavi ekran hatası aldığım oluoyor ama yüklediğim bir programın buna sebep olduğunu anlıyrum.yani durduk yere o hatayıda almıyor bilgisayar) sonuç olarak bunları anlattım siz kardeşlerime ki okuyan herkes kendine göre bir pay çıkarsın ve hataya düşmesin.Ben başşıma gelenlerden dolayı anakartın sağlam olması gerektiği kanısına vardım , işlemcinin sonuna kadar amd işlemci olmasına ( çok ucuz ve intel'e yakın performans ) işlemciden çok memnunum.kesinlikle para dökülmesine karşıyım intele.Tabi eğer bir mimari vs program ile uğaşmayacaksanız ; örn: mühendis falan değilseniz hiçbir gereği yok boşa para dökmenin

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
Paşam , ben çok zenginim , paranın benim için hiçbir değeri yok , aynı zamanda da herşeyin en iyisini isterim dersen o zaman git i7 işlemcisi için , yani bir tek parça için 400 doları gözden çıkar ; ama , benim param kısıtlı , aynı zamanda da performanslı bir işlemci istiyorum dersen sakın i7 falan filan alma.Bende senin gibi kıyaslama yaparak aldım bilgisayarımı ; ve iki işlemci arasındaki kıyaslamaları anlattığımda resmen yüzüme bakarak dalga geçen satıcılar bile oldu ( he , tamam git amd işlemci al , amd çok iyi falan gibi ) o zaman baya bir amd açısından ümidim kırılmıştı.yok işlemci ısınıyormuşta , performans düşüyormuşta , bilmem neymişte neymiş .... Neyse kardeşim ben gittim amd a8-3870 apu with radeon ( 4 çekirdek ) hd grafik 3.0 ghz işlemcili bir pc topladım.Çok sayfada da i5 ile performans karılaştırmalarına baktım , senin dediğin gibi neredeyse i5 işlemciyi zorluyor ama fiyat olarak yarıdan daha uygun.. Sonuç olarak aldığım cihazdan çok memnun kaldım en azından işlemciden..zaten amd oyun için üstün performans veren bir işlemcidir diye duymuşsundur..Ancak şunu da belirtmek isterim ki pcyi il aldığım zaman ana kart dahil amd anakart almıştım ama sorunlu çıktı ; pc açılıp açılıp mavi ekran hatası verip kapanıyordu.baya bir bekledim serviste onu.geldi ama nafile hata devam ediyordu , en sonunda satıcı iyi niyetini kullanarak beni mağdur etmemek için o pcnin takibini kendi yapıp bana yeniden sistem toplamayı önerdi ; tamam dedim.. Sorunlu pcnin anakartında problem olduğundan şüpheleniyordu , sonuç olarak anakartı asusa çevirdi.. ve yeni gelen kasada mavi ekran hatası almadım ( bir kaç defa aldım ; bunun için satıcıyı aradığımda , oynadığım oyundan kaynaklanıyor olabileceiğini söyledi.oyunun yaması güncellenince o sorunda ortadan kalktı. o gün bugndür mavi ekran hatası aldığım oluoyor ama yüklediğim bir programın buna sebep olduğunu anlıyrum.yani durduk yere o hatayıda almıyor bilgisayar) sonuç olarak bunları anlattım siz kardeşlerime ki okuyan herkes kendine göre bir pay çıkarsın ve hataya düşmesin.Ben başşıma gelenlerden dolayı anakartın sağlam olması gerektiği kanısına vardım , işlemcinin sonuna kadar amd işlemci olmasına ( çok ucuz ve intel'e yakın performans ) işlemciden çok memnunum.kesinlikle para dökülmesine karşıyım intele.Tabi eğer bir mimari vs program ile uğaşmayacaksanız ; örn: mühendis falan değilseniz hiçbir gereği yok boşa para dökmenin

pcyi kurdum 4 ay once bana maliyeti 200 paund oldu asrock fm2 a75 pro4-m mobonun huneri buyuk tartisilmaz amd a6 kullandim hiz 3.9 ghz overclock yapmadim win7 hani bilirsiniz puan olayi 5.9 hdd ile eger ssd kullansam 6.5 in ustune cikar eminim a10 ile aslinda 32 yada 48 lik ram ile 780 paundluk grafik karti bir kac ssd ile performansi i7 nin en kralini olusturum lafim meclisten disari

kolay gelsin

Son düzenleme:

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow

cok pahali hemen hemen ayni parcalarla yaklasik £250 [paund] aslinda dahada dusurulebilir video da a85 kullaniyor aslinda fma55 bile yeterli hem daha ucuz cpu a10 ben a6 kullandim a6 nin fiyati 49 paunda dustu kendi pcimde normalde 3,9 ghz hiz var zorladim bir iki kere 4,2 ghz i gordum

aslinda benim amacim pc yi performans icin kurmak oyun icin degil ama bir iki degisiklikle oyun pc sine de cevirbileyim istiyorum butun am3 modellerinde graphic card entegrede yani onboardda dusuk hd 3000 civari tabiki graphic card lazim ama fm2 de oyle degil cunku zaten hd 7000 serisi entegre olmus durumda isin gercegi am3 anakart aldim daha once yaptigim pc fm2 anakart a6 cpu bakalim karsilastirip gorucez

kolay gelsin

Godoflife

Katılımcı Üye
20 Eki 2013
295
0
İyi yapmışsın ; ben sadece bir fikrin olsun diye koydum videoyu.. Nu arada pc işlemci gücünü yani en falza kaç ghz çıktığını nasıl gördün ? bende denemek istiyorum benim pc gücünü..Sence benm işlemci iyi mi : amd a8-3870 apu with radeon ( 4 çekirdek ) hd grafik 3.0 ghz

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
İyi yapmışsın ; ben sadece bir fikrin olsun diye koydum videoyu.. Nu arada pc işlemci gücünü yani en falza kaç ghz çıktığını nasıl gördün ? bende denemek istiyorum benim pc gücünü..Sence benm işlemci iyi mi : amd a8-3870 apu with radeon ( 4 çekirdek ) hd grafik 3.0 ghz

a8-3870 kullaniyorsun sanirim senin cpu 4 ghz ustune rahat cikar ben
asrock fm2 a75 pro4-m mobo kullandim icindeki cd de ASRock eXtreme Tuner diye bir program var onun sayasinde goruyorum bir diger program daha vardi amd overdrive bu daha ayrintili veriyor buraya tikla bu programla herseyi goruyorum istersen indirip kurabilirsin tikla AMD OVER DRIVE sag tarafta goruceksin oradan indirirsin :RpS_thumbsup:

kolay gelsin

Thor06

Uzman üye
11 Eki 2013
1,190
0
a8-3870 kullaniyorsun sanirim senin cpu 4 ghz ustune rahat cikar ben
asrock fm2 a75 pro4-m mobo kullandim icindeki cd de ASRock eXtreme Tuner diye bir program var onun sayasinde goruyorum bir diger program daha vardi amd overdrive bu daha ayrintili veriyor buraya tikla bu programla herseyi goruyorum istersen indirip kurabilirsin tikla AMD OVER DRIVE sag tarafta goruceksin oradan indirirsin :RpS_thumbsup:

kolay gelsin

arkadaşım ben amd a8 li yani hem işlemci hem ekran kartını olanı tavsiye etmiyorum bu parcalar bütcesi düsük olan insanlara orta derece oyunlar ve internette gezinmek için yapılmışdır. harici bi işlemci ve ekran kartıyla bu parcayı 2 ye katlarsınız insanları yanıltmayın bizim kıbrıstaki arkadaşlarımız bu işin hastası olan arkadaşlar özellikle alıp denediler hiçbiride tavsiye etmez. onun yerine bi amd fx8350 bide hd 7850 o.c ekran kartı alsın 2 ye katlar a-8 a-10 u

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.