AMD vs INTEL

EOT

Üye
17 Ara 2012
92
0
Yeraltından
Merhaba THT ailesi şu sıralar yeni bir bilgisayar toplama peşindeyim işlemci alacağım i7 ile amd nin 8 çekirdekli işlemcisi arasında kaldım . hız , performans bakımından hangisi daha iyidir ? kalite bakımından bir kaç yer i7 diyor ama amd yi övenlerde oldu eğer hız bakımından amd nin 8 çekirdekli işlemcisi iyiyse onu alacağım amd nin tek eksisi galiba çabuk ısınması soğutmayı iyi yaparsak bi sorun çıkarır mı ? hangisi daha hızlı olur ?

EdiTeDByRza

Katılımcı Üye
8 Nis 2012
428
0
İzmir
Merhaba THT ailesi şu sıralar yeni bir bilgisayar toplama peşindeyim işlemci alacağım i7 ile amd nin 8 çekirdekli işlemcisi arasında kaldım . hız , performans bakımından hangisi daha iyidir ? kalite bakımından bir kaç yer i7 diyor ama amd yi övenlerde oldu eğer hız bakımından amd nin 8 çekirdekli işlemcisi iyiyse onu alacağım amd nin tek eksisi galiba çabuk ısınması soğutmayı iyi yaparsak bi sorun çıkarır mı ? hangisi daha hızlı olur ?

Paşa sen bana bir söylermisin hangi işlemcinin hangi modelini alacaksın ?
AMX FX KAÇ SERİSİ ? ona göre fiyat ve performans ortalamasında yardımcı olacağım

EOT

Üye
17 Ara 2012
92
0
Yeraltından
intel i7 yada amd nin 8 çekirdekli bi işlemcisi var adını bilmiyorum ama amd nin 8 çekirdekli işlemcisinin i7 den daha ucuz olduğunu biliyorum fakat bana gerçek hız ve performans lazım

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Seninde dediğin gibi ısınma sorunu var ama bildiğim kadarıyla intel e göre biraz daha hızlı diyebilriz. Sağlam bir soğutucu alırsan ayda soğutma sistemi kurmayı düşünürsen bilgisayarına amd idealdir. Bu Nvadia ekran kartları İntel, Ati ( yani adıyla ardık oda AMD ) ekran kartlarıda AMD işlemciler ile daha uyumlu çalışmaktadır. Bu gibi ufak ayrıntıları da göz önünde bulundurmanı da tavsiye ederim .

osmanlitorunu25

Kıdemli Üye
22 Tem 2012
3,211
2
28
Bursa
kesinlikle intel i7 diyorum

neden diye sorarsan i7 birçok testte amd'yi geride bırakmış durumda zaten amd bu yıl yeni bir model çıkarmazsa 1-2 sene içinde piyasadan tamamen kalkıcak kimse amd fx'lere kanmıyor artık amd 8 çekirdektense i3 2 çekirdek tavsiyemdir :) ki zaten gerçekte 8 çekirde filan da değil pazarlama taktiği işte :))

kmc60

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,206
6
Her yer
hocam i7 2,5 milyara kadar gider.. standart bir i7 diyorsan en kotu 300tl gidecek..
amd 8 çekirdek ucuzdur ve hız konusunda endısen olmasın ıntel ıle neredeyse aynı lakın senın olayına gore degısıklık yaratabılır..
Bana göre yılların tecrubesı ıle ıntel daha hızlı ve sogutulması daha kolay.. ıntel program yazılım grafık vs gıbı amaclar ıcın...
amd ıse genelde oyunalr ve gundelık kullanım ıcın ıdealdır..
i5-i3 ile amd10 serisini sakın karıstırmayın her halukarda amd10 8 çekirdek i3 ve 5 serisini ezer.. o nedenle bilgisi olan arkadaslarımzı yorum yaparsa sayın yardım ısteyen kardesımızde yanlıs yorumlara kapılmamıs olur..
ıntel ıle amd resmı atısmasında ilk sıraların hepsınde i7 vardır (hız ve devamlı performans)
daha sonra amd10(8çek.) gelir bu ıslemcıden sonra i5 serisi gelmektedir..
Ve en önemlisi bu alacagın ıslemcı anakartın ve dıger donanımlarla uyum ıcınde oldugundan emın ol...gercek performansı o zaman alırsın // Bana sorarsan bir donanımcıdan yardım ıste her doannımn bit sayılarına gore sana bı dızayn etsın i3 serisi bile toplasn su formdakı i7lerin alayından daha ıyı bır pc'ye sahıp olursun...
Okudugun ıcın tesekkur ederım..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.