Anakart İşlemci Hakkında Bilgi Ricası

sherseriqalbim

Yeni üye
21 Şub 2016
28
0
S.a Arkadaşlar...Biliyorum biraz garip gelecek abes kaçacak ama sormadan duramayacam. ben şimdi bir arkadaşdan anakart işlemci aldım İ serisi. fakat bu adam bu malzemeleri kopya kredi kartıyla sipariş verip kargodan aldı. şimdi bunu kurup kendi internetimde kullanıyorum herhangi bir sıkıntı çıkar mı ?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? Yani satan firma bunun mac adresini felan kayıt ediyor mu ? Kutusundan ben çıkardım acılmamıs kutu olarak kargodan teslim alıp bana ücret karşılıgında teslim etti. mac adresinden veya ip nosundan bulunurmu ? Sonuçta anakart ve işlemci bu

Moderatör tarafında düzenlendi:

MxRohst

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
453
0
Merhaba...
Tabikide bir sorun olur örnek alınan her şeyde bir serino vardır
Genelde windows da sorun olabiliyor
Çözüm ağır anlatsam burda yangın çıkar
Ama şuan tr nin alt yapısında sorun olmuyor çünkü henüz bir alt yapı yok rahat bişekilde kullan kardeşim
Ama aynı şey tl için geçerli değil hatırlatma
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
Iyi calismalar

sherseriqalbim

Yeni üye
21 Şub 2016
28
0
Yani bı kartı kopyalanan adam gidip şikayet etse ordan firmayla iletişime geçilse kesilen faturadan ip mac adresi alınsa bulunmaz diyorsunuz ? Sadece anladıgım kadarıyla o pc herhangi yetkili bir servise götürüldüğünde kagıt üzerinde yazan seri numarası sahesinde bulunur başka bir şekilde sıkıntı çıkmaz diyorsun?

Arkadaşlar Önemli bir rica bu bilgisi olanlar yardımcı olsun lütfen tam olarak

Tam olarak net bilgi sahibi olanınız yok galiba.?

MxRohst

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
453
0
Yani bı kartı kopyalanan adam gidip şikayet etse ordan firmayla iletişime geçilse kesilen faturadan ip mac adresi alınsa bulunmaz diyorsunuz ? Sadece anladıgım kadarıyla o pc herhangi yetkili bir servise götürüldüğünde kagıt üzerinde yazan seri numarası sahesinde bulunur başka bir şekilde sıkıntı çıkmaz diyorsun?

Hayır senin dediklerin doğru
Anakar istemci numarası mac, serino ile bulunabilir
Ama linux için hiç san mıyorum
Alt yapı yok diye biliyorum
Hack işleri yapanlar için söylemek gerekirse bu turolaylar iz bırakır ama dediğim gibi tr de alt yapı yok sunalık

Sorunu kesin çözmek istiyorsan mac veya istemci numarası değiştirmen lazım oda tekniğin ilerki seviyesi
Bios programlama veya epromm gibi
Kısaca anakartı bir daha baştan programlama
Oda atmel eya pcc pci Rogramlama giriyor
Çözüm icin makalaler bulabilir sin googlede

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.