Android İşletim Sistemlerine Yazılım Yükleme Programları

Samsung, HTC, LG, Huawei, Sony gibi öne çıkan markaların Android telefonlarını kullanıyorsanız eğer bu programlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu programlar size Sürüm Yükseltmenizi veya Düşürmenizi yanı sıra ROM Yüklemenize olanak sağlamaktadır.
Apple cihazlarda 3 farklı tip model olduğu için tek bir program kulanılmaktadır. Lakin durum diger markalar için böyle değildir.
Her Android işletim sistemi kullanımı sunan cihaz firmaları (Samsung, Huawei, Honor vb.) kendi programlarını üretip
cihazlarının yazılımsal işlemlerini onlar üzerinden yapılmasına olanak sağlamıştır.

Peki Android Yazılım Yükleme Programları Ne İşe Yarar?

Android telefon sürüm yükseltme / düşürme
Android telefon yazılım yükleme, güncelleme, değiştirme
Android telefon yedekleme
Android telefon ROM yükleme / atma / indirme

Android Telefonlara Yazılım Yükleme Programları

HiSuite

HiSuite, Huawei tarafından Android işletim sistemli akıllı telefonlar için geliştirilmiştir. Huawei marka akıllı telefona sahip olan birçok kullanıcı, telefonunu tabiri caizse bilgisayarı üzerinden kontrol edebilir.

Android yazılım yükleme, güncelleme ve yükseltme

Android Yedekleme
Sistem Kurtarma

Odin3

Odin3, Android işletim sistemli telefonunuzun yazılımını güncellemek, ROM yüklemek için kullanabileceğiniz son derece basit bir programdır. Bu program, karmaşık yapısı olan diğer programlara kıyasla sade bir yapıya sahiptir.

Sony Xperia Companion

Sony Xperia Companion, akıllı telefondaki verileri bilgisayara yedeklemek, yeni yazılım güncellemelerini indirip yüklemek, çeşitli sorunları çözüme kavuşturmak için kullanılabilecek ücretsiz bir programdır.

Sony Xperia Flash Tool

Sony tarafından Xperia kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan Android telefon yazılım yükleme programı Sony Flash Tool'un Sony Xperia Companion'dan en önemli farkı, cihazınıza dilediğiniz yazılımı yüklemenize olanak tanımasıdır. Flash Tool ile ROM indirme ve yükleme, ROM atma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

LG Mobile Support Tool

LG mobil cihaz sahiplerine yönelik bir program olan LG Mobile Support Tool programı da cihazı yönetmede büyük kolaylık sunuyor. Diğer programlarla yapabileceğiniz işlemleri bu programla da yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

deeniz^_^

Yazılım Ekibi
28 Kas 2021
113
42

Samsung, HTC, LG, Huawei, Sony gibi öne çıkan markaların Android telefonlarını kullanıyorsanız eğer bu programlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu programlar size Sürüm Yükseltmenizi veya Düşürmenizi yanı sıra ROM Yüklemenize olanak sağlamaktadır.
Apple cihazlarda 3 farklı tip model olduğu için tek bir program kulanılmaktadır. Lakin durum diger markalar için böyle değildir.
Her Android işletim sistemi kullanımı sunan cihaz firmaları (Samsung, Huawei, Honor vb.) kendi programlarını üretip
cihazlarının yazılımsal işlemlerini onlar üzerinden yapılmasına olanak sağlamıştır.

Peki Android Yazılım Yükleme Programları Ne İşe Yarar?

Android telefon sürüm yükseltme / düşürme
Android telefon yazılım yükleme, güncelleme, değiştirme
Android telefon yedekleme
Android telefon ROM yükleme / atma / indirme

Android Telefonlara Yazılım Yükleme Programları

HiSuite

HiSuite, Huawei tarafından Android işletim sistemli akıllı telefonlar için geliştirilmiştir. Huawei marka akıllı telefona sahip olan birçok kullanıcı, telefonunu tabiri caizse bilgisayarı üzerinden kontrol edebilir.

Android yazılım yükleme, güncelleme ve yükseltme

Android Yedekleme
Sistem Kurtarma

Odin3

Odin3, Android işletim sistemli telefonunuzun yazılımını güncellemek, ROM yüklemek için kullanabileceğiniz son derece basit bir programdır. Bu program, karmaşık yapısı olan diğer programlara kıyasla sade bir yapıya sahiptir.

Sony Xperia Companion

Sony Xperia Companion, akıllı telefondaki verileri bilgisayara yedeklemek, yeni yazılım güncellemelerini indirip yüklemek, çeşitli sorunları çözüme kavuşturmak için kullanılabilecek ücretsiz bir programdır.

Sony Xperia Flash Tool

Sony tarafından Xperia kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan Android telefon yazılım yükleme programı Sony Flash Tool'un Sony Xperia Companion'dan en önemli farkı, cihazınıza dilediğiniz yazılımı yüklemenize olanak tanımasıdır. Flash Tool ile ROM indirme ve yükleme, ROM atma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

LG Mobile Support Tool

LG mobil cihaz sahiplerine yönelik bir program olan LG Mobile Support Tool programı da cihazı yönetmede büyük kolaylık sunuyor. Diğer programlarla yapabileceğiniz işlemleri bu programla da yapabilirsiniz.

Eline sağlık güzel olmuş. Ama MiFlash ı da eklemen güzel olurdu malum Xiaomi bu alanda bilinen en iyilerden biri ve birazda TWRP'den bahsetmen de güzel olurdu diye düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.