Android Oyun korumasi bypasslama

S0NyAgmUr

Katılımcı Üye
18 Nis 2016
499
0
Gümüşhane
Selamun aleykum arkadaslar ben kafa topunda hile yapamiyrum bir turlu herseyi denedim kendi capimda ama olmadi bu oyunun korumasini nasil bypass edebiliriz yani sunucuyu nasil hackleriz

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
1
8
Pandora
Online bir oyun olduğu için uygulama üzerinden yapman imkansıza yakın diye düşünüyorum.Ancak dataserverlarından kullanıcı adını bulup yapman gerekli bu da imkansız gibi. +Oyun Türk şirketi yakalarlarsa yasal işlem yaparlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

lealperen

Üye
30 Haz 2018
73
0
Aydın
Şimdi şöyle ki online olduğu için bir oyunu client side üzerinde hackleyebilirsin yani sunucuyu simüle edip kendi yerel sunucunda oynayabilrsin ama kafa topu gibi bir oyunda bu pek mantıklı olmaz çünki tek başına bu oyunu oynayamazsın sanırım. (Oyunu pek bilmiyorum çok kişili değil mi ?). Öteki durumda gerçek oyun sunucularını hacklemeyi hiç konuşmaya gerek bile yok. Gülerler geçerler vallahi. İmkansız demiyorum sana ama böyle bir şeyi velevki başardın bunu farketmeleri an meselesi olur. Ardıdanda cezai işlemler seni bekler.

Son düzenleme:

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
Dostum oyundaki her şey yapımcının sunucularında kayıtlıdır.Offline oyunlar gibi değildir yani uygulamada kayıtlı değildir.Eğer sen uygulamadaki sayıları değiştirirsen sunucu ile geçimsizlik olur ve kabul etmez bir örnek;Clash of Clans.Sunucu ile uyumlu değil der ve oyunu yeniden başlatıp sunucudaki rakamları tekrar uygulamaya yazar.Ayrıca oyunun kapanmamasını sağlarsan her şeyi aldın diyelim,sunucu ile geçimsizlik nedeniyle yaptığın hiçbir şey kaydolmaz.Yani bu durumda uygulama içinden hacklemen diye bir şey söz konusu olamaz.Olsada oyunda açık bulman gerekir.Bu da serverları hacklemek kadar imkansız :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.