Android resime apk inject

mazigart

Yeni üye
21 Ocak 2009
18
0
Arkadaşlar merhaba, bir konuda desteğinize ihtiyacım var. Resim yoluyla rat göndermek istiyorum hangi yol ile yapabilirim veya böyle birşey var mı. Şimdiden teşekkür ederim.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Böyle bir şey hiç bir işletim sisteminde mümkün değildir. Senelerdir - abartmıyorum, 10 seneden fazla süredir - ben imkansız olduğunu iddia ederim, bir sürü kişi mümkün olduğunu söyleyip asla ispat edemezler.

İşletim sistemi, sen bir dosyayı "çalıştır"mak istediğinde ilgili programa o dosyayı parametre olarak verir, sonra aradan çekilir. Mesela sen osman.jpg dosyası üstüne android tabletinde, dosya yöneticisinde dokundun. Uzantısı jpeg, default jpeg dosyalarını açan program Gallery mesela, Android OS der ki, "Gallery, /storage/0/osman.jpg dosyasını çalıştırıyoruz. Hadi canım...".. O da sana resmi gösterir. İçinde standart JPEG formatını bozmayacak şekilde apk kodları olsa bile, gallery bunları görmezden gelir.

Bir dosya türünün olduğundan farklı davranmasının sebebi sadece o dosyayı işleyen programda ciddi bir açık olmasıdır. Android'de, resim yönetim programlarında şu anda öyle bir hata yok.

mazigart

Yeni üye
21 Ocak 2009
18
0
Böyle bir şey hiç bir işletim sisteminde mümkün değildir. Senelerdir - abartmıyorum, 10 seneden fazla süredir - ben imkansız olduğunu iddia ederim, bir sürü kişi mümkün olduğunu söyleyip asla ispat edemezler.

İşletim sistemi, sen bir dosyayı "çalıştır"mak istediğinde ilgili programa o dosyayı parametre olarak verir, sonra aradan çekilir. Mesela sen osman.jpg dosyası üstüne android tabletinde, dosya yöneticisinde dokundun. Uzantısı jpeg, default jpeg dosyalarını açan program Gallery mesela, Android OS der ki, "Gallery, /storage/0/osman.jpg dosyasını çalıştırıyoruz. Hadi canım...".. O da sana resmi gösterir. İçinde standart JPEG formatını bozmayacak şekilde apk kodları olsa bile, gallery bunları görmezden gelir.

Bir dosya türünün olduğundan farklı davranmasının sebebi sadece o dosyayı işleyen programda ciddi bir açık olmasıdır. Android'de, resim yönetim programlarında şu anda öyle bir hata yok.
Teşekkür ederim şimdi anladım konuyu. Sosyal mühendislikte de antivirüse takılıyorum bakalım artık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.