Android Telefonum Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

deeniz^_^

Ar-Ge Ekibi
28 Kas 2021
116
4
42
merhaba arkadaşlar
elimde bir tane xiaomi telefon var bir süre önce rootlamıştım telefonu, dün akşam güncelleme geldiğini gördüm güncellemeyi alıp yeniden başlattıktan sonra telefon açılmamaya başladı. Yeniden twrp ile işletim sistemi yükledim yine açılmadı sürekli ekran kapanıp açılıyor. Çok acil yardım lazım öğlen yola çııkacağım.

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
1
443
merhaba arkadaşlar
elimde bir tane xiaomi telefon var bir süre önce rootlamıştım telefonu, dün akşam güncelleme geldiğini gördüm güncellemeyi alıp yeniden başlattıktan sonra telefon açılmamaya başladı. Yeniden twrp ile işletim sistemi yükledim yine açılmadı sürekli ekran kapanıp açılıyor. Çok acil yardım lazım öğlen yola çııkacağım.
Telefonunuzun IMEI numarası var mı kaçak mı yani

Moderatör tarafında düzenlendi:

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
4
288
Londra
  1. Recovery Modunda Fabrika Ayarlarına Dönme:
    • Telefonunuzu kapatın.
    • Telefonu kapatma/kurtarma moduna geçirme kombinasyonunu kullanarak (genellikle ses kısma + güç tuşuna basılı tutarak) TWRP veya benzer bir kurtarma moduna erişin.
    • Kurtarma modunda, "Wipe" veya "Factory Reset" seçeneğini bulun ve onu seçerek telefonu fabrika ayarlarına döndürün.
    • Bu işlem sırasında telefonunuzdaki veriler kaybolacaktır, bu nedenle yedeklemeleriniz varsa kullanmanız önemlidir.
  2. Farklı Bir ROM Yükleme:
    • Telefonunuzun modeline uygun bir MIUI ROM dosyasını indirin.
    • TWRP veya benzeri kurtarma modunda, "Install" veya "Yükle" seçeneğini kullanarak yeni ROM dosyasını seçin ve yükleyin.
    • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın.
  3. Geliştirici Seçeneklerini Kapatma:
    • Eğer telefonunuzda geliştirici seçenekleri ve kök (root) erişimi etkinse, bu seçenekleri kapatmayı deneyin. Bunu yapmak için Ayarlar > Telefon Hakkında > Derleme Numarası'na dokunarak Geliştirici Seçeneklerini kapatın.
  4. Xiaomi MiFlash Araçlarını Kullanma:
    • Xiaomi'nin resmi MiFlash araçlarını kullanarak telefonunuza resmi bir MIUI ROM yükleyebilirsiniz. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika ayarlarına döndürebilir.

deeniz^_^

Ar-Ge Ekibi
28 Kas 2021
116
4
42
  1. Recovery Modunda Fabrika Ayarlarına Dönme:
    • Telefonunuzu kapatın.
    • Telefonu kapatma/kurtarma moduna geçirme kombinasyonunu kullanarak (genellikle ses kısma + güç tuşuna basılı tutarak) TWRP veya benzer bir kurtarma moduna erişin.
    • Kurtarma modunda, "Wipe" veya "Factory Reset" seçeneğini bulun ve onu seçerek telefonu fabrika ayarlarına döndürün.
    • Bu işlem sırasında telefonunuzdaki veriler kaybolacaktır, bu nedenle yedeklemeleriniz varsa kullanmanız önemlidir.
  2. Farklı Bir ROM Yükleme:
    • Telefonunuzun modeline uygun bir MIUI ROM dosyasını indirin.
    • TWRP veya benzeri kurtarma modunda, "Install" veya "Yükle" seçeneğini kullanarak yeni ROM dosyasını seçin ve yükleyin.
    • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın.
  3. Geliştirici Seçeneklerini Kapatma:
    • Eğer telefonunuzda geliştirici seçenekleri ve kök (root) erişimi etkinse, bu seçenekleri kapatmayı deneyin. Bunu yapmak için Ayarlar > Telefon Hakkında > Derleme Numarası'na dokunarak Geliştirici Seçeneklerini kapatın.
  4. Xiaomi MiFlash Araçlarını Kullanma:
    • Xiaomi'nin resmi MiFlash araçlarını kullanarak telefonunuza resmi bir MIUI ROM yükleyebilirsiniz. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika ayarlarına döndürebilir.
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Wipe seçeneği ile tüm dosyları sildim fabrika ayarlarına döndür diye bir seçenek yoktu silme işlemi yaptım ama çözüm olmadı.
twrp ile uygun bir rom yükledim yüklediğim rom telefonun açılış ekranında gözüktü ama daha ileri gitmedi telefon açılmadı.
Miflash ile rom yüklemeyi denedim her şey düzgün çalışırken 705. saniyede timeout hatası verip romu yüklemiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.