Android telefonum açılmıyor

Starhck79

Katılımcı Üye
24 Nis 2016
375
0
Nereye
arkadaşlar benim 29 temmuz 2016'da aldığım samsung galaxy j2(2015) telefonum var sd kartlı.gece şarja takmıştım açılıyodu şarjı fulldu sonra arkadaşlardan arama mesaj gelip duruyodu uçuş moduna almıştım. bilgisayarla uğraşıyodum sonra telefonu açıyım dedim home tuşna bastım olması ekran kilit düğmesine bastım olmadı. şarja taktım olmadı,bilgisayara taktım tepki vermiyor ses açma home tuşu ekran kilit tuşundan açmayı denedim olmadı acil yardım edebilirmisiniz?
Not telefonun hafızası 400 mb boş vardı

Son düzenleme:

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Konu başlığını içeriğe uygun yaparsanız daha çabuk cevaplar alabilirsiniz. Bir de konu 2.sayfaya ulaşmadan konu sahini tarafından güncellenemez. Daha dikkatli olun birdaha ki sefere :)

#Hafıza Kartı ile alakalı bir sorun değildir. Şarjda çok bırakıp, bataryayı şişirme nedenine mâl olduysanız sorun bataryada da olabilir. (Telefon açılmıyor ise)

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Anakart arızası olmuş olabilir. Ancak bundan önce bir telefoncuya gidip, dolu bir J2 bataryası takıp açmayı denemenizde fayda var. Eğer yine açılmazsa anakart arızası olma ihtimali mevcut. Servise verebilirsiniz.

İyi forumlar...

VonZe

Katılımcı Üye
22 May 2016
810
0
Error
Uçak modunda mesajları ve çağrıları biriktiriyor telefonda ondan olabilir bi açma tuşuna uzun bas olmadı pil çıkar oda olmazsa tamire gönder

rootsuz

Kıdemli Üye
10 Ağu 2015
3,482
0
arkadaşlar benim 29 temmuz 2016'da aldığım samsung galaxy j2(2015) telefonum var sd kartlı.gece şarja takmıştım açılıyodu şarjı fulldu sonra arkadaşlardan arama mesaj gelip duruyodu uçuş moduna almıştım. bilgisayarla uğraşıyodum sonra telefonu açıyım dedim home tuşna bastım olması ekran kilit düğmesine bastım olmadı. şarja taktım olmadı,bilgisayara taktım tepki vermiyor ses açma home tuşu ekran kilit tuşundan açmayı denedim olmadı acil yardım edebilirmisiniz?
Not telefonun hafızası 400 mb boş vardı

Konu yazılımsal olabildiği kadar donanımsalda olabilir.Çok fazla şarjda kalmışsa donanımsal problem olabilir.Cihazın fazla ısınıyormuydu?

Izner

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
600
0
DEAD CİTY
Android cihazınız açılmadığında Android bootloader adıyla tanınan Android servis ekranını çalıştırabilir ve farklı seçeneklerden faydalanarak sorununuza çare bulabilirsiniz. Bu servis ekranını açmak için öncelikle cihazınızı kapatın. Cihazınızı kapattıktan sonra belli tuşlara aynı anda basmanız ve tuşlara basılı tutarak Android cihazınızın açılış logosunu görene kadar beklemeniz gerekmekte. . Bu tuşlar şunlar olabilir:

Ses artırma + ses azaltma + güç tuşları
Ses artırma + güç tuşu
Ses azaltma + güç tuşu
Home tuşu + güç tuşu
Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + home tuşu
Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + kamera tuşu
Eğer buradaki tuş kombinasyonları işe yaramadıysa arama motorları üzerinden -cihaz isminiz + recovery mode aramasını yapabilir ve listelenen video veya bağlantılardan servis modunu aktifleştiren tuşları öğrenebilirsiniz.
Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım? Sitesinden Alıntıdır. Konunun devamı için siteyi ziyaret ediniz.

Yukarıda belirtilen işlemler cevap vermezse ve cihazınızın garantisi varsa, garantiye gönderin.

Saygılarımla,
Izner.

SiberSpace

Katılımcı Üye
23 Eyl 2016
317
0
eğer batarya çıkmıyorsa 10 saniye boyunca (bu 20 saniyede olabilir)basılı tutuğunuz zaman cihaz restlenecektir.
eğer restlenmesse sorun batarya ve anakarttan olabilir.
diğer ihtimal şarj adaptörün bozulmuş olabilir baska adaptorle deneyiniz..

sorun fazla şarjda durmasından kaynaklanamaz çunkü akıllı telefonlar şarj fullenince elektrik akımını kesiyor yani şarj almıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.