Android'e Aynı Uygulamayı Çift Kez Yüklemek

injector

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
853
1
style.css
Merhaba ben android cihazıma bir uygulamayı 2 kere yüklemek istiyorum ama klonlamak değil paket adını değiştirip yüklemeyi denedim ama apk yüklenirken hata veriyo apk editor kullandım olmadı yardımcı olabilecek varmı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

L13R

Üye
1 Ocak 2020
104
0
Pop-Ap
Cevap: Android Yardim

Android ile alakalı pek bir bilgim yok ama APK Editor'ü eskiden kullanmıştım aynı olay için. Tam hatırlayamıyorum ama oradaki APK'nın normal ismini (istersen) ve zorunlu olarak paket ismini/depolama adını falan bir şeyleri daha değiştirmen gerekiyor. Onları yapınca eskiden oluyordu ama hatırlamıyorum artık. Ana ekranından foto at istersen.

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Ufak bir araştırma sonucunda şu yazıya denk geldim:

Lucky Patcher ile sistem genelinde imza onayını (signature verification) kapatabilirsiniz. Xposed gerektirir. Bu sayede aynı paket adına ve aynı imzaya sahip uygulamaları üst üste kurabilirsiniz...

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80
Merhaba.
Tecrube,bilgi ve bir çok uygulama sahibi olan biri olarak yaziyorum.

Packet ismi degistirip avea,trkcell,vodafne gibi uygulamalarin aslinda hilesinide yapmis oluyorsun cunku mevcut 1 haftalik bekleme suresini packet ismi degistirerek atlamis oluyoruz neyse birakalim bunu kenara.

Packet ismi com.android.byzehirx olarak (com) olarak baslamak zorunda mesela neden boyle baslamak zorunda hiç merak ettinmi ?

Bir uygulamanin paket ismi degisir ise uyg (salt) okuma yasasini ihalel eder ve çalişmaz hadi çalisti o zaman eskisi gibi calismiyordur.
Peki biz bu durumu nasil cözeriz ?
Paket ismi ayni zamanda apk içi bulunan res/ gibi klasörlerin içinde de yer alir yani sen paket ismini degistiriyorsun ancak program onu calismaya start verirken gerisinden gelen kLasorler o ismi dogrulamak istediginde (salt) acik goruyor ve error veriyor.

MainActi... Tamemen klasorden cikaracaksin.
Daha sonra butun klasorleri acip ( ctrl-f ) yapip klasorlerde ismini arayip bulup degistirmek daha sonra xml ve Main klasorlerini ayarlayip uyg normal sekilde calistirmak. Bu kadar mi evet ama risk var oda şurda uyg internet baglantili ise bu anlattigim da kurtarmaz seni.

Bu konuda detayli yazim yakinda forumda olur.
Kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.