Android'e kali linux kurdum

SMOKE420

Üye
28 Ocak 2016
62
0
4 kere deneyip formatladığım oldu telefonu her seferinde vnc de gri ekranda takılıyor anlamadım gitti ve sildiğin zaman 5gb other files olarak kalıyor silinmiyor ve cihazının hafızası doluyor ve formtla düzeliyor

LightYagami

Yeni üye
19 May 2016
37
0
4 kere deneyip formatladığım oldu telefonu her seferinde vnc de gri ekranda takılıyor anlamadım gitti ve sildiğin zaman 5gb other files olarak kalıyor silinmiyor ve cihazının hafızası doluyor ve formtla düzeliyor

Bende de öyle oluyordu. Ben farklı bi yöntemle yaptım.
Tel rootlu mu ?
Belki yardımcı olabilirim.

BufGix

Uzman üye
7 Ağu 2015
1,089
2
Phobos/Space
Sanırım zaten SD karda kuruyor ( E-Tab 5 için konuşuyorum )
/Storage/emulated/0 ana dizinine 4GB lık bir img dosyası oluşturuyor.

4GB nin %75 'ini sistem kullanıyor.Geri Kalan kısma apt-get komutuyla istediğinizi kurabilirsiniz.

ÖNEMLİ
---------------
Onun dışında SD karta zaten ulaşılabiliyor,istediğiniz gibi silip düzenleyebiliyorsunuz.
Bence eksta bir uğraşa gerek yok.

Dizini fotoğrafla atayım.

NEakDO.png

( Ayrıyeten bu kuruluyken androide kolayca geçebilirsiniz,emülator üzerinden çalışıyor ama her açtığınızda sıfırlanmıyor ,kaldığınız yerden devam edebilirsiniz, ayrıyeten emilatör için internet gerekmiyor.)

J2R39W.png

Kardrsim zamaninda bu konyla bayagi bir ugrasmistim SD card a kurmuyor bootscript i calistirinca

Linuxun
/etc
/bin
/boot
/dev

Gibi bolumerini androidde /data/local in icine kuruyor ve data/local i zorla silersen cihaz brick olabiliyor.

100leech

Üye
11 Haz 2016
229
0
Belki de adaptörün programla uyumlu değildir.
Aircrack ng kullanıyorsan adaptörün programla uyumlu olması gerekir diye biliyorum ben.

Bir de kesinlikle "Wnc Wiever"kullanın, " Wnc wiever for android "çok kullanışsız.

Bir kere stabil değil.
Sağ tık algılamıyor.
Menüde gezerken her bir sekmeye tıklaman gerekiyor.
Otg mouse yoksa kullanması gerçekten çok zor oluyor.
Faydalı kısayol tuşları yok.

Wnc Wiever i kesinlikle indir (adres : localhost / isim : kali / şifre : changeme )

Bir de siz software-center i yükleyebildiniz mi ? Ben hata alıyorum.
Sources.list 'te sorun var sanki.

Ayrıyeten hangi uygulamaları yüklediniz. Ben de yeni kurabildim ilgiliyim de

hocam ben de de sorunlar oluyordu ya yeni şeyler araştırıyorum eğer daha iyisini bulabilirsem tht ailesiyle paylaşırım :D

LightYagami

Yeni üye
19 May 2016
37
0
Kardrsim zamaninda bu konyla bayagi bir ugrasmistim SD card a kurmuyor bootscript i calistirinca

Linuxun
/etc
/bin
/boot
/dev

Gibi bolumerini androidde /data/local in icine kuruyor ve data/local i zorla silersen cihaz brick olabiliyor.

Haklısın Hocam.
Maalesef dün başıma geldi :RpS_mellow:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.