Anti-Executable nedir ? Nasıl kurulur ?

vancoondehni

Moderatör
12 Nis 2020
186
328
22
-
iedbopc.png

Anti-Executable nedir?

Kurulu olduğu bilgisayarda sadece onay verilen uygulamaların çalışmasına izin vererek yüksek seviyede güvenlik sağlayan bir programdır.

Lisanssız programların , gereksiz olarak görülen uygulamaların çalışmasını engelleyerek oluşabilecek güvenlik zafiyetlerini minimum seviyeye indirir.

Güvenli programların listesi oluşturulur. Bu listenin dışındaki programlar engellenir.

Anti-Executable-1-150x150.jpg

cv48p7d.png

Faronics firması Anti-Executable’ı nasıl tanımlıyor?

Firma tehlikeler başlamadan tehlikeleri bitir başlığına yer veriyor.

Faronics Anti-Executable , sizin anti-virüsünüzü bypass edebilecek bilinmeyen tüm tehlikeleri engeller. Zero-day attacks gibi saldırılardan korunmanızı sağlar.

Faronics’in kullanıcı rehberine ulaşmak için : https://www.faronics.com/assets/AES_Manual.pdf
cv48p7d.png

Peki Anti-Executable’ı nasıl kurarız?

https://downloads.faronics.com/Install/Faronics_AES.zip adresinden indirebilirsiniz.

İndirme aşaması bittikten sonra kurulum dosyasını çalıştırın. Sonrasında Next butonuna tıklayın.
1.adım

Lisans sözleşmesindeki koşulları kabul etmek için “I accept the terms in the license Agreement” seçeneğine tıklayın. Sonrasında “Next” butonuna basınız.
2.adım

Kullanıcı adınızı/organizasyon ismini belirtebilirsiniz. Sonrasında lisans anahtarını girerek kullanıma başlayabilirsiniz. Veya “Use Evaluation” seçeneğini işaretleyerek 30 günlük kullanıma erişebilirsiniz.
3.adım

Sonrasında “Browse..” butonuna basarak programın yükleneceği yeri belirleyebilirsiniz. Yer belirlendikten sonra “Next” butonuna basınız.
4.adım

Administrator User ve Trusted User parolasını giriniz. Burada isterseniz parola girmeden “Next” butonuna basabilirsiniz.(Administrator User kullanıcıları yönetme ve programı devreye alma , devre dışı bırakma , programı kaldırma veya yükseltme işini yapar.)
5.adım

“Include DDL files while creating the control list” kısmı seçilirse kurulumu yaparken kontrol listesine DDL dosyaları eklenir. “Install” butonuna basarak yüklemeye başlayabilirsiniz.Bu aşamada Anti-Executable kontrol listesi oluşturabilmek için bütün dosyaları taramaya başlar.
6.adım

Yükleme tamamlandıktan sonra “Finish” butonuna basıp bilgisayarı yeniden başlatınız.

Faronics'in nasıl yüklenir videosunu izleyebilirsiniz.
Faronics'in datasheetini inceleyebilirsiniz.

cv48p7d.png

Faronics'in Anti-Executable programının alternatifleri :
- Malwarebytes Anti-Exploit Beta
- OSArmor
- VodooShield
- Carbon Black Protection
- AppGurad
- NoVirusThanks EXE Radar Pro
- QuasarRAT
- Deskman

- Ultra Adware Killer

cv48p7d.png

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.