Arduino Rubber Ducky

DODOBIRD

Üye
1 May 2016
72
0
Öncelikle selamın aleyküm THT ailesi,ben sayın Keylo99 ve Karazafer_ Hocalarımın
BU ve BU
konularından yola çıkarak Rubber ducky donanımı yapmaya karar verdim öncelikle arduino uno r3 ile yapmayı
düşündüm ama klon olduğundan mı ne bir türlü yapamadım
ben de Karazafer_ hocamızın BU konusundan yardım alarak rubber ducky mi yapmayı başardım.
Gözüm doymadı tabi ben bir de buna sd kart modülü aldım birkaç forum
sitesinden edindiğim bilgiye dayanarak gerekli lehimleme işlemlerini gerçekleştirdim.

ŞU ŞEKİL :siritan3
1c7a3aae596.jpeg

Her şey güzel çalışıyor.Her şey dediğim basit notepad aç hello world yaz :sırıtan
sorun şu ki ben ducky scriptler ile sd karttan exe çalıştırmayı becerimedim bir türlü.
Konu -> https://github.com/hak5darren/USB-Rubber-Ducky/wiki/Payload---runexe-from-sd
Ne yapmam gerektiğini anlatabilecek bu meretten anlayan bir babayiğit var mıdır ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

DODOBIRD

Üye
1 May 2016
72
0
Ne yaşıyor bu USB açıklayabilir misin?

Ne yaşıyor derken,anlayamadım ?
Herşey açıkça konunun başında belirttiğim gibi
arduino programlama dilinden hiç anlamadığım için kodları nasıl editler nasıl arduino pro microya upload ederim sd karta nasıl powershell kodlarını nasıl atarım falan...
Hiç bir bilgim olmadığı için derdimi de anlatamıyorumdur herhalde.

DODOBIRD

Üye
1 May 2016
72
0

Shorpm

Uzman üye
11 Ara 2015
1,176
8
Underground
Ne yaşıyor derken,anlayamadım ?
Herşey açıkça konunun başında belirttiğim gibi
arduino programlama dilinden hiç anlamadığım için kodları nasıl editler nasıl arduino pro microya upload ederim sd karta nasıl powershell kodlarını nasıl atarım falan...
Hiç bir bilgim olmadığı için derdimi de anlatamıyorumdur herhalde.

Mesajı yazarken aklımdan başka bir şey geçiyordu ne işe yarıyor yerine ne yaşıyor yazmışım ahahahahaha.

DODOBIRD

Üye
1 May 2016
72
0
Benimde bir sorum var neden arduino uno r3 ile yapamıyoruz rubber ducky olayını

Ben bu soruyu sayın karazafer_ hocamıza sordum aynen bu yanıtı verdi.

sorun ch serisi bir seri haberleşme entegresinin olması. clone diye geçen bu r3 ler malesef işe yaramıyor. bunun yerine arduino pro mikro alsan daha iyi olur. küçük ve işlevsel.

karazafer_

Kıdemli Üye
11 Ağu 2009
2,267
4
System32
exe çalıştıracağını sanmıyorum orjinalide exe çalıştırmaz sd karttan. nedeni ise usb depolama değil de insan arayüz birimi olmasından kaynaklanıyor. farklı yollar ile exe çalıştırabilirsin. ftp den exe yi çeker komutlarla da çalıştırsın. clone r3 e gelecek olursak, bu uno modeli seri haberleşmede entegre kullanır. yani bu entegre olduğu için yazılım atılamaz. orjinal unoda seri haberleşmede atmel serisi kodlanabilir işlemci bulunmakta. hıd olarak tanınması için buna hex dosyası yükleriz. bunu entegreli olanda yapamazsın. bunun için orjinel uno almalısınız.

chocolax

Kıdemli Üye
1 Ocak 2015
3,171
3
Bunu zarar verecek bir şekilde yazdırdıktan sonra nasıl değiştiriyorsun? Değiştirmek için taktığında otomatik olarak çalışıp zarar vermez mi?

DODOBIRD

Üye
1 May 2016
72
0
Bunu zarar verecek bir şekilde yazdırdıktan sonra nasıl değiştiriyorsun? Değiştirmek için taktığında otomatik olarak çalışıp zarar vermez mi?

Kardeş arduinoya bir basit anahtar bağlayarak zararsız hale getirebiliyorsun.PC ye taktıktan sonra istediğin gibi düzenlemeler yapabilirsin.Sorun olmuyor.Ben su an bad değil de pasif bir usb yaptıgım için gerek duymadım :mutlu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.