Arkadaşlar adam beni oyunda kazıkladı acil yardım ne yapabilirim ?

14 Mar 2017
124
0
İstanbul
DyRvZz.png
Arkadaşlar Rocket League isminde bir oyunumdaki itemleri facebook üzerinden bi gruptan beni ekleyen bi adamla görüştüm ve adam oyundaki itemim ( Heatwave ) için steam cüzdan kodu önerdi ve ilkten biraz şüpeli yaklaştıysam da adam beni bir şekilde kandırdı ve itemi çaldı kısacası scamlendim şimdi ne yapabilirim ?

kXgPom.png

a1DZWO.png

2Ek0Xv.png

Eyq1an.png

qJlX7D.png

XCrypton

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
947
0
İzmir
Elinde sslerin var öncelikle geçmiş olsun birdahakine daha dikkatli olmanı öneririm 260 tl para az bir miktar değil. steam destekten sıkıntı anlatıp cevap gelmesini bekleyebilirsin yada bilgilerini öğrenip eşyalarını geri alabilirsin fakat bunun için karşı bilgisayara keylogger yerleştirmen gerekiyor bunun için forumdaki diğer konulardan yardım alabilir, kendini geliştirebilir, ve bir dahaki sefere daha dikkatli olabilirsin. Bu devirde dolandırıcılar fazlalaştı herdaim parayı atan ilk taraf olmalı eşyayı verdikten sonra parasını atmaz ise sen zararda çıkarsın. Üstelik eğer steam yardım etmez isede İp yi öğrenip savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsin.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Yahu yaptığın oyun kurallarına aykırı. Oyun sistemine şikayet etsen, ilk senin hesabı silerler. Kabul ettiğin bir sözleşmeye - oyun EULA'si - aykırı davranmışsın ne de olsa.

Bir savcıya başvurabilirsin. Savcının gülmesi veya küfretmesi bittiğinde (adamın iş yüküne ve sinir durumuna bağlı) senden 200 TL'ye yakın mahkeme harcı yatırmanı isteyecek sonra da senin dosyan diğer dosyaların eeeeeeeen altında olacak.

Bu arada, burası bir hack forumu ve günümüzün çoğunu enayi insanları kandırarak, o adamın yaptığını yaparak geçiriyoruz biliyorsun değil mi. 10 yaş daha genç olsam ve vaktim olsa, sana yardım teklif edip özel kanallardan seni öyle bir kandırırdım ki inanamazdın.

Geçmiş olsun.

ByDarkEyeS

Katılımcı Üye
12 May 2013
865
1
Hiç bir şey yapamazsın o kadar onaylama yapıyorsun bir şey gönderiyoken yani bi soğuk su iç kardeşim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.