arkadaşlar bir konuda fikir almak istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

denizsolok

Katılımcı Üye
18 Tem 2007
360
0
İstanbul
arkadaşlar benim bir sorunum var ve nasıl çözmem gerektiği hakkında hiçbir fikrimde yok
kısaca malumatımı anlatayım.
Şimdi benim usb girişli toshıba marka 500 gb kapateli bir harddiskim var.bunun 300 gb'ı benim için değerli belgelerle doludur.virüs vardı makinemde 2gün önceydi sanırım onu Gdata programıyla temizlediğimi zannediyorum. dün harddiski bagladım makineye ilkin virüs olduğu uyarısında bulunduve ben pprogramı kaldırdım hemen.sonra tekrar girmeyi denedim şimdide tüm dosyalar kısayol 1kb olarak gözüküyor. girmek için tıklıyorum kısayol rious.scr dosyası değiştirilmiş diyor.ama harddiski bilgisayarımı tıkladığımda yarısı dolu görüyorum. acaba içindekileri bir şekilde kurtarma şansım varmı yoksa tümden silsemmi bir türlü karar veremedim.yardımcı olmak adına fikir verirseniz çok ama çok sevinirim..
şimdiden teşekürler

denizsolok

Katılımcı Üye
18 Tem 2007
360
0
İstanbul
aslında tam olarak ne dediğini anlamadım ama şöyle ifade ediyim.içine yiklediğim müziklerim var diyelim.Kısayol falan ortaya yoktu önceden.Şarkıyı mdinlemek istiyorum ve açıyorum hdd'yi kısayol olmaması gereken dosyalarım kısayol gözüküyor.içini açmaya çalışıyorum erişim imkanı da vermiyor.ozaman verdiği hata rious.scr dosyası eksik yada değiştirilmiş.
boş olsa boş gözükür diye düşünüyorum o yüzden format atmak ta istemiyorum

birde az önce öğrendiğim birşey daha var.trojenden bahsediyordu.virüsler konusunda çok bilgili sayılmam trojenin yada başka bir virüsün kısayol olmayan bir dosyayı kısayol göstermek gibi meziyetleri varmıdır?

bu arada ilgilendiğiniz için teşekür ederim :)

Son düzenleme:

denizsolok

Katılımcı Üye
18 Tem 2007
360
0
İstanbul
hocam kesinlikle deniycem. çok teşekür ederim ilgendiğin için.
birde söylemeden edemiycem profil resimine bayıldım. şimdiye kadar gördüğümün en iyisi :D :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.