arkadaşlar mavi ekran hatasını çözemedim yardım lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hawkshaw

Katılımcı Üye
8 Eyl 2008
301
0
İstanbul
s.a
arkadaşlar pc anakart modelim MSI MS 7168(nec oem)
corsair 1gb ddr 400 mhz pc 3200 model ram aldım kendi kullanmış olduğum 2 tane 256 lık rami söktükten sonra ( 2 mavi 2 siyah ram giriş yoolu var eski ramler mavi yolda takılıydı.)
yeni rami önce mavi yola taktığımda pc açıldıktan 1 - 2 dakika sonra mavi ekran hatası veriyordu -bu ekranı ilk kez görüyorsanız şu adımları izleyin... stop:0.... vb - sonra ramı siyah yola taktım bu sefer yaklaşık 1 - 1,5 saat sonra hatayı verdi biraz daha farklı olarak bende eski ramleri su an kullanmaktayım ne yapmam gerekiyor
anakart resmi görmek için adress
MSI MS-7168 + AMD 64 3200 sprawna ! PCI-E Sata (1149214420) - Archiwum Allegro

şimdiden teşşekkür ederim her türlü yorumlarınız için

dexmod1

Uzman üye
13 Ağu 2009
1,182
0
yasadıgım her yer
kardes bur ram degıstırmelerınde mavı ekran hatası cok oluyor
1.Ram yanlıs baglanmıs olabılır degılse dıger skotlere bak
2.Ram arızalı yapmıs olabılır (ya aldıgında yada takarken arıza yapmıs olabılır)
3.Anakart kaldırmıyor olabılır
4.Deneme olarak baska marka bakabılırsın
5.Denemelık 256 lık Ram al bak
sorunun nerede oldugunu bulmaya calıs
bu sorunlar cok sık yasanmaya basladı bu aralar

MasterDesigner

Katılımcı Üye
19 Ağu 2010
260
0
ramler de uyumluluk ister yeni taktığın ram anakarta uyumlu deilse sürekli mavi ekran hatası alırsın bir bilgisayarcıya ***ür ve donanım uyumluluğunu kontrol ettir derim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.