asansöre basılınca internet gidiyor

Pucky

Üye
14 Mar 2017
84
0
selamün aleyküm hayırlı forumlar arkadaşlar sorun komik gelebilir ama bir kişi asansöre kullanmaya başlayınca internet ve dsl ışıkları sönüyor asansör durdukdan sonra 10 15 saniye sonra geri geliyor oyun oynarken birşey indirirken sinir hastası oluyorum lütfen acil yardım gerek şimdiden teşekkürler.

(Asansörcüler elektrikçiler ttnet bi çözüm bulamadı.)
(Voltaj kaybı olmuyor ona baktırdık ampuller filan sönmüyor yani.)

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
selamün aleyküm hayırlı forumlar arkadaşlar sorun komik gelebilir ama bir kişi asansöre kullanmaya başlayınca internet ve dsl ışıkları sönüyor asansör durdukdan sonra 10 15 saniye sonra geri geliyor oyun oynarken birşey indirirken sinir hastası oluyorum lütfen acil yardım gerek şimdiden teşekkürler.

(Asansörcüler elektrikçiler ttnet bi çözüm bulamadı.)
(Voltaj kaybı olmuyor ona baktırdık ampuller filan sönmüyor yani.)

Çok ilginç gerçekten hangi interneti kullaniyorsunuz ben de kombi kullanınca bozuluyorda sizinkine geçeyim bari :) :) .Şaka bi yana asansör ile internet hattının tek alakası telefon hattının asansör boşluğundan geçmesi olabilir. Elektirikle olacağını sanmiyorum asansörlerin elektirik hattı ayrı olması lazim. Bu kablo asansör boşluğundan geçtiği için asansör hareket halindeyken kopmaya sebep oluyor olabilir.Bunu kontrol ettirebilir bi çözüm bulmaya çalışabilirsiniz. Yada dışardan binanın girişinde bulunan porta modeminizden tekrar kablo çekebilirsiniz.

Ek olarak eğer asansör hattınızın elektiriği ayrı olarak bağlanmamıs ise ve sigorta yeterli değilse yükselticinin gücünü azaltiyor bu sebeple kopmaya sebeb oluyor olabilir.

Son düzenleme:

d0wnRock

Katılımcı Üye
3 Ağu 2009
311
0
İnanın şuan dejavu olmuş gibi hissettim. Yıllar önce de bu tarz bir konu açılmıştı. İlk okuduğum da yok artık demiştim. Çözüm buldular mı hatırlamıyorum ama tavaiyem googleda bi seaech yapman...

Pucky

Üye
14 Mar 2017
84
0
Çok ilginç gerçekten hangi interneti kullaniyorsunuz ben de kombi kullanınca bozuluyorda sizinkine geçeyim bari :) :) .Şaka bi yana asansör ile internet hattının tek alakası telefon hattının asansör boşluğundan geçmesi olabilir. Elektirikle olacağını sanmiyorum asansörlerin elektirik hattı ayrı olması lazim. Bu kablo asansör boşluğundan geçtiği için asansör hareket halindeyken kopmaya sebep oluyor olabilir.Bunu kontrol ettirebilir bi çözüm bulmaya çalışabilirsiniz. Yada dışardan binanın girişinde bulunan porta modeminizden tekrar kablo çekebilirsiniz.

Ek olarak eğer asansör hattınızın elektiriği ayrı olarak bağlanmamıs ise ve sigorta yeterli değilse yükselticinin gücünü azaltiyor bu sebeple kopmaya sebeb oluyor olabilir.

Modeme ayrı kablo çektirmiştik diğer fikirlerin için çok teşekkürler araştırıcam :)

İnanın şuan dejavu olmuş gibi hissettim. Yıllar önce de bu tarz bir konu açılmıştı. İlk okuduğum da yok artık demiştim. Çözüm buldular mı hatırlamıyorum ama tavaiyem googleda bi seaech yapman...

Teşekkürler :)

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
92
Ocak' tan gelme...
Asansör 3 fazlıdır.
Sizin binaya gelen üç faz ilk önce asansöre bağlıysa veya sizin hattınız üzerinden bağlandıysa bu durumla karşılaşma olanağınız var.
İlk önce komşularınızdada böyle bir problem olup olmadığını sorun.
Eğer böyle bir sorun onlarda da varsa ya asansör firmasıyla yada tedaşla konuşun enerji hattını değiştirsinler.

Eğer böyle bir sorun yokta sadece sizde ise o zaman sizin hattınızı kontrol ettirin. sizin hattınız asansör hattı üzerinden bağlanmış olabilir.

Yanlış bilmiyorsam asansör için tedaş ayrı bir hat çekiyordu. Ama dediğim gibi yanlış olabilir.

Lamba meselesine gelince uzaktaki sokak lambalarına baktığınızda yanıp sönüyor gibi görünür değilmi?

Aslında yanıp sönüyor ama gözün algılamacayı kadar küçük bir zamanda 1 dak 50 veya 60 kez
Asansör çalıştığında voltaj düşümü muhakkak oluyordur sanıyorum ama siz tasarruf ampül kullandığınızdan bunu göremezsiniz. Eğer armut tip dediğimiz eski ampülleriniz varsa onlara bir bakın derim

Son düzenleme:

Pucky

Üye
14 Mar 2017
84
0
Asansör 3 fazlıdır.
Sizin binaya gelen üç faz ilk önce asansöre bağlıysa veya sizin hattınız üzerinden bağlandıysa bu durumla karşılaşma olanağınız var.
İlk önce komşularınızdada böyle bir problem olup olmadığını sorun.
Eğer böyle bir sorun onlarda da varsa ya asansör firmasıyla yada tedaşla konuşun enerji hattını değiştirsinler.

Eğer böyle bir sorun yokta sadece sizde ise o zaman sizin hattınızı kontrol ettirin. sizin hattınız asansör hattı üzerinden bağlanmış olabilir.

Yanlış bilmiyorsam asansör için tedaş ayrı bir hat çekiyordu. Ama dediğim gibi yanlış olabilir.

Bu sorunu biz en üst kat 4. ve bi alttaki kattaki arkadaş yaşıyor diğer internet kullanıcıları yaşamıyor asansör firması bizle alakalı değil demişti teşekkürler enerji konusu hakkında araştırmaya başlıycam

Muhtemelen elektro manyetik dalgalara maruz kalıyordur modem

Evet bunu diyende çok oldu asansör dairesinden dolayı peki bu dalgaları nasıl önlicez çözümü nedir ?

ardam01

Uzman üye
19 Ağu 2016
1,053
0
ADANA
asansör işi yaptım ama bende çaresini bulamadım ne alaka insan düşününce akla tek şu geliyor internet kabloları asansör boşluguna kurulmuşsa sıkıntı ordan çıkıyor olabilir

Pucky

Üye
14 Mar 2017
84
0
İnternette sen dedikden sonra biraz araştırdım dediğini yaşayan çok kişi varmiş hepsi elektirik sorunu yüzündenmiş. Yani kısaca asansörünüzün elektirik hattını ayırmalı yani hattı güçlendirmelisiniz.

Teşekkürler dostum elektrik konusunda kapsamlı araştırmaya başlıycam bi elektrikçi arkadaş var onu binaya getiricem pazartesi günü

asansör işi yaptım ama bende çaresini bulamadım ne alaka insan düşününce akla tek şu geliyor internet kabloları asansör boşluguna kurulmuşsa sıkıntı ordan çıkıyor olabilir

Onu da araştırdım asansör boşlugunda kablo yok kabloler pencere gibi bi yer var ordan bodruma gidiyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.