Askerlik Hakkında

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Arkadaşlar. Bu kasım celbinde askere gidiyorum uzun dönem. Aranızda askerliğini yapmış olanlar cevaplarsa sevinirim.

-> Askere giderken neler götürmem gerekiyor?
-> Acemi birlik bittikten sonra direk usta birliğimi yapacağım yere gidebiliyor muyum? Yoksa arada bir izin veriyorlar mı? Sivil kıyafet işi felan nası olacak.
-> Sivil kıyafet olarak fazla bişi getirmeyi düşünmüyorum ama bazı kişilerin 2 valiz götürdüğünü gördüm.

Birde askerden döndünten sonra iş bulmam lazım. Nasıl nerde bulucam hiç fikrim yok. Aklımda bir kaç yer var başvuru yapacak ama işe girme garantim yok. Çevremde bana iş bulacak yani torpille işe girecek bi şansım da yok. Tamamen bana kalmış yani. Napacam kafam allak bullak oldu :RpS_mellow:

Son düzenleme:

ardam01

Uzman üye
19 Ağu 2016
1,053
0
ADANA
cevap 1 ) acemiye giderken ustundeki kiyafet ve traş köpügü jilet yeterlidir ben 97/2 yim götürdügüme bin pişman oldum orda sana hiç istemedigin kadar malzeme kiyafet verecekler

cevap 2 )istersen 7 veya 10 gün dagıtım iznine gelirsin veya direk birligine teslim olursun. sana kalmış birşey.

cevap 3 ) usta birligine gittinmi sadece oraya giderken 2 pantol 2 tişort önümüz kış kışlıkta götürebilirsin

sen hele askerligini bitir ondan sonra iş düşün 365 gün seni bekliyor bol bol düşünme vaktin olacaktır .

J700

Adanmış Üye
20 Ocak 2011
6,905
11
alanya
Arkadaşlar. Bu kasım celbinde askere gidiyorum uzun dönem. Aranızda askerliğini yapmış olanlar cevaplarsa sevinirim.

-> Askere giderken neler götürmem gerekiyor?
-> Acemi birlik bittikten sonra direk usta birliğimi yapacağım yere gidebiliyor muyum? Yoksa arada bir izin veriyorlar mı? Sivil kıyafet işi felan nası olacak.
-> Sivil kıyafet olarak fazla bişi getirmeyi düşünmüyorum ama bazı kişilerin 2 valiz götürdüğünü gördüm.

Birde askerden döndünten sonra iş bulmam lazım. Nasıl nerde bulucam hiç fikrim yok. Aklımda bir kaç yer var başvuru yapacak ama işe girme garantim yok. Çevremde bana iş bulacak yani torpille işe girecek bi şansım da yok. Tamamen bana kalmış yani. Napacam kafam allak bullak oldu :RpS_mellow:
hiç bir şey götürme orda ihtiyacın olan her şey veriliyor bak sakın bir şey götürme bosuna yük yaparsın kendine götürürsen ord açok pişman olursun üstündeki kıyafetler ile gir
acemi birliği bittikten sonra dilersen dağırım iznine çıkarsın dilersen direk usta birliğine gidersin
ne iki valizi kardeşim hiç bir şey götürme diyorum acemi birliğinde çarşı izni olmaz

acemi birliğine yapılanlar

Son düzenleme:
25 Ağu 2017
181
0
TEKİRDAĞ
Çeske Askerden Önce bi iş buksaydın Hem primin Yatmış olur Yüksek Bedel ödediğinde Emeklik Maşın Yükseliyo Bence Askerde Kalman Daha Iyi Bide Mazeme Veriyolar İç Çamaşıra kadar Sen boyunluk Cüzdan Götür Bide Tıraş Takımı Blue 3 Al Bide Kilitli Kutuda Götür Acemi birlik Beleşci dolu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.