ATATÜRK'ün Etkileyici 20 Milliyetçi/Türkçü Sözü [Mutlaka Okunması Gerekenler]

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0
Her Türk gencinin izlemesi gerektiğini düşündüğüm, mutlaka okunması gerekenlerden :

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=NHRezXewnUg[/ame]

hqdefault.jpg

Video tercihimdir, paylaşan arkadaş çok güzel görüntüler kullanmış

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kendi sesinden :

"Uçurumun kenarında yıkık bir ülke"
"Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar"
"Yıllarca süren savaş..."
"Ondan sonra ..."
"İçeride ve dışarda saygı ile tanınan ..."
"Yeni vatan, yeni sosyete, yeni devlet !"
"Ve bunları başarmak için arasız devrimler ..."
"İşte, Türk genel devriminin kısa bir diyemi."

1. Beni olağanüstü bir kişilik olarak yorumlamayınız, doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.

2. Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

3. Türk budur : Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir!

4. Ben her şeyden önce bir Türk Milliyetcisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim.

5. Bilelim ki milli benliği bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

6. Türk, çetin işler başarmak için yaratılmıştır!

7. Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere Türk Milleti'ne canımı vereceğim.

8. Biz öyle milliyetçileriz ki, bizimle iş birliği yapan bütün milletlere saygı duyar ve riayet ederiz.

9. Bu millet kılı kıpırdamadan dava uğruna canını vermeye hazır olmasaydı, ben hiçbir şey yapamazdım.

10. Kanını taşıyandan başkasına inanma!

11. Bizim milletimiz, vatanı için, hürriyeti ve egemenliği için fedakar bir halktır.

12. Türk, esirlik kabul etmeyen bir milletir. Türk milleti esir olmamıştır.

13. Bu memleket tarihte Türk'tü, halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

14. Büyük şeyleri büyük milletler yapar.

15. Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

16. Taş kırılır, Tunç erir, ama Türklük ebedidir.

17. Türk milleti insanlık aleminin samimi bir ailesidir.

18. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

19. Ne Mutlu Türküm Diyene!

20. " Orduya ilk katıldığım günlerde, bir Arap binbaşısının 'Kavmi Necip evladına sen nasıl kötü muamele yaparsın' diye tokatladığı bir Anadolu çocuğunun iki damla göz yaşında Türklük şuuruna erdim. Onda gördüm ve kuvvetle duydum. Ondan sonra Türklük benim derin kaynağım, en derin övünç membaım oldu.
Benim hayatta yegane fahrim, servetim, Türklükten başka bir şey değildir."

- Mustafa Kemal ATATÜRK
aOzOG.jpg

Not: Kopyala yapıştır yapma gereği duyulmamış, el ve kulak koordinasyonu ile bizzat harf harf işlenmiştir.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.