Azerbeycanda üniversite okunur mu? Denklik almak zor mu?

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
Baku'nun akademik başarısı:

yıldız teknik akademik başarısı:

http205

Üye
25 Eyl 2022
193
52
Azerbaycanda üniversite okumak dünyanın en saçma işi olur.
en iyi dereceye sahip bakü üniversitesi dahi yıldız teknik üniversitesinin başarısına yaklaşamıyor, azerbaycanlılar okumak için TR'ye kaçarken sen okumak için azerbaycana mı gideceksin?
Hocam denklik almak zor mu? Birde mecbur olduğum için gideceğim tr'de mühendislik kazanmam çok zor.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
Hocam denklik almak zor mu? Birde mecbur olduğum için gideceğim tr'de mühendislik kazanmam çok zor.
Denklik almak kişiden kişiye zorluğu değişeceği için birşey diyemem.
kimisi vardır azericeyi hemen öğrenir ortama uyum sağlar kimisi vardı yapamaz birazda derslerdeki başarına bağlı.

http205

Üye
25 Eyl 2022
193
52
Evet. ayrıca bolça rüşvet hazırlasan iyi olur zira sevgilim azerbaycanda üniversite bitirmek için baya baya para harcadı.
ödev verirsin kabul edilmez çorba parası beklerler biraz tuzlu :) :)
Hocam zaten üniversitelerin iyi olmadığını diploma notu puanı istememesinden anlamalıydım. Birde hocam sevgiliniz denklik aldı mı?

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
Hocam zaten üniversitelerin iyi olmadığını diploma notu puanı istememesinden anlamalıydım. Birde hocam sevgiliniz denklik aldı mı?
Hayır kendisi orada yaşıyor zaten.
en son karadeniz teknik üniversitesine kayıtını aldırdım kurtulduğu için dua ediyor, elin vasıfsız öğretim görevlilerinin elinde kalmaktansa KTÜ iyidir..

Osmangazi

Administrator
18 Mar 2017
48
49
Azerbaycan bence şuan fırsatlar ülkesi siber güvenlik ve yazılım sektörü yeni gelisiyor ciddi bir istihdam fırsatı var. Orada okuyup kalirsan işsiz kalmazsin

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
Azerbaycan bence şuan fırsatlar ülkesi siber güvenlik ve yazılım sektörü yeni gelisiyor ciddi bir istihdam fırsatı var. Orada okuyup kalirsan işsiz kalmazsin
Çok zor.
azerbaycandaki rus okullarından mezun olanlara pozitif ayrımcılık yapılıyor arkadaşın en iyi bakü üniversitesinden mezun olsa dahi rus okulları karşısında şansı yok.
kaldı ki üstte dediğim gibi rüşvetin bolca döndüğü bir yer gittiğine pişman olur.

http205

Üye
25 Eyl 2022
193
52
Çok zor.
azerbaycandaki rus okullarından mezun olanlara pozitif ayrımcılık yapılıyor arkadaşın en iyi bakü üniversitesinden mezun olsa dahi rus okulları karşısında şansı yok.
kaldı ki üstte dediğim gibi rüşvetin bolca döndüğü bir yer gittiğine pişman olur.
Hocam denklik alıp ülkeye geri dönsem iş bulamaz mıyım? Rus okulu derken anlamadım o kısmı.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
Hocam denklik alıp ülkeye geri dönsem iş bulamaz mıyım? Rus okulu derken anlamadım o kısmı.
Azerbaycanda eğitim dili Rusça olan okullar bulunmaktadır genelde buraya zengin insanların çocukları gidiyor baya iyi eğitim veriyorlar hatta öyle ki lise seviyesindeki eğitimleri bizimkinden daha ileride.
durum böyle olunca azerbaycandaki iş verenler iş konusunda bu tür okullardan çıkanlara daha fazla şans veriyor tıpkı bizim İTU,ODTÜ üniversitelerinden mezun olanlar gibi yani elitinde elitiler.

http205

Üye
25 Eyl 2022
193
52
Azerbaycanda eğitim dili Rusça olan okullar bulunmaktadır genelde buraya zengin insanların çocukları gidiyor baya iyi eğitim veriyorlar hatta öyle ki lise seviyesindeki eğitimleri bizimkinden daha ileride.
durum böyle olunca azerbaycandaki iş verenler iş konusunda bu tür okullardan çıkanlara daha fazla şans veriyor tıpkı bizim İTU,ODTÜ üniversitelerinden mezun olanlar gibi yani elitinde elitiler.
Eğitim dili hazırlık olarak ingilizce olanlarda var hiç mi şansım yok?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.