Babannemgilin Ankartı Yandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByWiky

Üye
18 Tem 2011
135
0
geliyor bu koku?
Merhaba Arkadaşlar,
Geçen hafta kardeşim babannemgilin bilgisayarını bozdu.Bilgisayarın anakartı yanmış.Acaba her hangi bir anakart alsam bilgisayara uyarmı???Birde aslında tam olarak bimiyoruz anakartı yandığını.Bilgisayara Ram takalım dedi.gitti uymayan bir ram takmıs.Aslında tam oturmamıs çünki delikler bir birini tutmuyormus.Oda ilk önce farketmemiş.sonra bilgisayarı çalıştırmış.Bilgisayardan yanık kokusu gelmiş.Sonra dııt dııt dııııııt diye ses gelmiş.Artık her açılışta o ses geliyor ve bilgisayar çalışmıyor.

-Acaba ben şimdi bi yerden mesela MediaMarkt den anakart alsam.Direk Kasayı ve anakartı bilgisayarcıya gotürsem hallolur mu?Yani her anakart her bilgisyara uyarmı???
-Acaba PC nin neresi hasar görmüş olabilir?
-Ram takınca da ses çıkıyor takmayınca da aynı ses cıkıyor.
-Bilgisayarcı Ramlerde sorun olmadığını söyledi adam başka PC de denedi çalıtı!...
Lütfen acil yardım edin...

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
anakartı kasanın şekline göre alabılırsın.her anakartı bılgısayarın kasasına yerleştiremezsin.

sorun ramden de kaynaklana bılır zaten ram'ı yanlıs taktıysanız o ram yanar.zaten uyumsuz ram takmıssınız o ram yanmıştır.başka bir ram takıp deneyın eger acılmıyorsa yenı bır anakart almalısınız

ByWiky

Üye
18 Tem 2011
135
0
geliyor bu koku?
İşte bende onu soruyorum.Her ankart her pc ye uymuyormuş.
-Anakart alırken neleri göz önünde bulundurcaz.
-Bi arkadaş markasına göre alabilrisin dedi.Mesela Anakartın içindeki markada X yazsın(örnek).Ben gidip herhangi bi X marka anakart alsam uyumlu olurmu.
-Bide mesela MediaMarkt a gittim ben.Kasayı goturdum.Onlar bana PC ye göre anakart verirlermi?

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
bAk şimdi çeşitli kasa tipleri vardır atx falan diye

1.anakart alırken dediğim gibi kasanın tipine göre anakart alacaksın.
2.eger suan takılı olan anakartın marka ve modelinden bulabilrsen alabilirsin.
3.mediamarkete gidip kasanı gösterdiğinde sana kasana uyumlu olan anakart modellerini gösterirler sende ona göre alırsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.