Çözüldü Bağlı olduğum Internet 2 Tane Gozukuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sualtisavunma

Katılımcı Üye
9 Eyl 2016
499
0
İstanbul
Bağlı olduğum wifi ye yasal olmayan yolla bağlantı sağlıyorum.Fakat wifi kısmında bu ağdan 2 adet gözüküyor.nedeni ne olabilir? 1 tanesi internete erişim sağlıyor diğeri ise sağlamıyor...1tanesi wpa_psk(TKIP) ile diğeri wpa2psk(CCMP) ile şifrelenmiş.Bilgisi olan birisi dönüş yaparsa sevinirim saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

EsghaL

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
294
2
İnternetin kullanıcısı 2 yayın yapıp birini farklı bir amaç için kullanıyor olabilir. örneğin printer ağı.

yada başkaları aynı ağ'ı taklit ederek kendi ağına bağlamaya zorluyordur.

BlackAdam

Yeni üye
1 Ocak 2019
50
0
Bağlı olduğum wifi ye yasal olmayan yolla bağlantı sağlıyorum.Fakat wifi kısmında bu ağdan 2 adet gözüküyor.nedeni ne olabilir? 1 tanesi internete erişim sağlıyor diğeri ise sağlamıyor...1tanesi wpa_psk(TKIP) ile diğeri wpa2psk(CCMP) ile şifrelenmiş.Bilgisi olan birisi dönüş yaparsa sevinirim saygılarımla...
Büyük ihtimalle birisi wifislax diye bir işletim sistemi ile linset yöntemiyle wifiyi kırmaya çalışıyor linset yöntemi şu şekilde;
Önce istediğin wifinin bağlantısını kesiyor daha sonra bilgisayar aynı wifiyi sanal bir şekilde oluşturuyor seninde wifi bağlantın kesiliyor ve şifresiz olana bağlanıyorsun ondanda oturum aç bildirimi geliyor eğer oturum açarsan oraya yazdığın wifi şifresi sana linset atan kişiye gidiyor ve oda wifiyi kırmış oluyor.

Sualtisavunma

Katılımcı Üye
9 Eyl 2016
499
0
İstanbul
Büyük ihtimalle birisi wifislax diye bir işletim sistemi ile linset yöntemiyle wifiyi kırmaya çalışıyor linset yöntemi şu şekilde;
Önce istediğin wifinin bağlantısını kesiyor daha sonra bilgisayar aynı wifiyi sanal bir şekilde oluşturuyor seninde wifi bağlantın kesiliyor ve şifresiz olana bağlanıyorsun ondanda oturum aç bildirimi geliyor eğer oturum açarsan oraya yazdığın wifi şifresi sana linset atan kişiye gidiyor ve oda wifiyi kırmış oluyor.
Bu sistemi biliyorumda örn:internet adı=TWD linset yöntemiyle sahte ağ oluşturduğunda yine internet adı =TWD bu olay farklı ama benimkinde TWD ve TWD 2 olmak üzere 2 ağ var.

İnternetin kullanıcısı 2 yayın yapıp birini farklı bir amaç için kullanıyor olabilir. örneğin printer ağı.

yada başkaları aynı ağ'ı taklit ederek kendi ağına bağlamaya zorluyordur.
Onun taklit ağına bağlanmamın bana ne gibi bi zararı dokunabilir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.