Bana Cracking öğreticek varmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bokskinq

Üye
8 Eyl 2016
76
0
araştırdım fakat bulamıyorum. anlamıyorum. yapamıyorum. biri yardım etsin, öğretsin.

CyBeror

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,281
0
Moscow
Merhaba.
Şu konu'ma bakabilirsin sorunu çözecektir

http://www.turkhackteam.org/serial-ve-crack/1476290-crack-mantigi-crack-ne-gerektirir.html

ORGANES

Üye
14 Mar 2017
219
0
Crack ?

araştırdım fakat bulamıyorum. anlamıyorum. yapamıyorum. biri yardım etsin, öğretsin.

CRACK NEDİR ?

Crack dediğimiz olay, orjinal olmayan, Program, Oyun ,v.b *gibi uygulamaları orjinal yapmamıza yarayan dosyalardır.

Öncelikle kurucağımız oyunu veya programı kurmamız gerekiyor. Bilgisayarımıza kurduktan sonra crack işlemine geçebiliriz. Çünkü oyunun veya programın*program files*içinde olması gerekiyor. Ama başka bir yere kurmadıysanız. Eğer kurulum sırasında hiç bir ayarı değiştirmediyseniz kurulum şuraya yapılır. Ve Genellikle Crack için 3 yol vardır

1) Dosyası Verilen Crack
Bilgisayar/Yereldisk (C:)/Program Files/(Genelde Oyunun Firmasının Adı Bazen Direk Oyunun Adı Olur)/Oyunun Adı

eğer*crack, dosya halinde verilmiş (Yani .exe uzantılı değilse) ise oyunun olduğu dosyanın içine verilen*crack*adlı dosyaları kopyalarız. Ve crack işlemi tamamlanır.

2) .exe Uzantılı Crack
Genel Adı*patch‘dir. .exe uzantılı setuptur. Ve Genellikle Açtığımız zaman cracklenecek oyunun (veya programın) nerde olduğu bilmek için kurulu yeri seçmenizi ister. Seçtikten sonra “PATCH” butonu çıkar ve ona tıklamanızı ister. Ve tıkladığınız zaman*cracked*yada*patched*yazısı çıkar. Buda cracklenmiş demektir

3) Otomatik Crack
Bu, Korsan Programı(veya oyunu)’n setup’unu çalıştırınca, setupla beraber otomatik crackleyen bir crack*yöntemidir ve oldukça basittir. Setup çalıştığı an cracklenir.

(Emeğe Saygı, 1 Teşekkür isterim :D )

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma
Hocam crack işini Rus'ların iyi yaptığını duydum skidrow reloaded vb tr forumlarda veya tr kaynaklarda crack ile ilgili az bir bilgi bulabilirsin bunun nedeni yasal olmadığı için şahıslar bu konu hakkında pek bilgi vermiyorlar ama yazılan programlarda açık bulma gibi bir tecrüben ve bilgin varsa o açıktan yararlanıp programa root yetkisinde erişebilirsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.