Başkaları internette ne yaptığımızı görebilirmi

harunzx

Üye
17 Eki 2009
231
1
Sa arkadaşlar geçenlerde bir tartışma konusu oldu yeni dünya düzeninde herkesin ne yaptığı bilindiği için insanları yönetmek kolay olacak vb sosyal medya hesaplarından her an bilgilerimiz çekilip davranışlarımız analiz ediliyor dedi arkadaş kısmen doğru ama benim fazla işim olmuyor beni nasıl analiz edecek dedim internete giriyorsan o yeter dedi yani girdiğim site izlediğim film leri falan görebiliyorlar dedi senide ordan analiz ederler falan dedi

soruya gelecek olursak sosyal medya neysede internette girdiğim yerleri araştırmalarımı falan görebilirler mi benim bildiğim girilen yerler net isim şeklinde tutulmuyor internet servis sağlayıcılarında
bu konuyla ilgili kesin bilgisi olan varmı

1 Şub 2023
133
77
2013 yılında snowdan skype mesajlarını görebilmek için CIA gelişmiş ağ teknolojileri kullanıyor demişti tek skype de değil google vb arama motorlarıda dahil.
özetle buradan püff desen haberleri olur en garantisi dikkat çekmemek.

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,474
2,231
Google gibi platformlar size "daha iyi" hizmet sunabilmek için bilgilerinizi kullanabilir araştırmalarınızda dahil. Üstelik bunu yapan sadece Google değildir aksine haber okumak için girdiğimiz siteler bile bizden gereğinden fazla işlem için izin istemektedir.

Asterixs

Katılımcı Üye
7 Kas 2021
503
263
O'nun kalbine giden yolda.
Sa arkadaşlar geçenlerde bir tartışma konusu oldu yeni dünya düzeninde herkesin ne yaptığı bilindiği için insanları yönetmek kolay olacak vb sosyal medya hesaplarından her an bilgilerimiz çekilip davranışlarımız analiz ediliyor dedi arkadaş kısmen doğru ama benim fazla işim olmuyor beni nasıl analiz edecek dedim internete giriyorsan o yeter dedi yani girdiğim site izlediğim film leri falan görebiliyorlar dedi senide ordan analiz ederler falan dedi

soruya gelecek olursak sosyal medya neysede internette girdiğim yerleri araştırmalarımı falan görebilirler mi benim bildiğim girilen yerler net isim şeklinde tutulmuyor internet servis sağlayıcılarında
En basidi sosyal medya hesabı açtığınızda konum bilgilerinizi ve galerinizdeki her şeye erişim izni veriyorsunuz bu bile ne zaman nereye gittiğinizi öğrenmek ve ne yaptığınızı öğrenmeleri için çok büyük kolaylık sağlar. Kısacası her yerdeler ve her şeyimizi biliyorlar.

operatorx

Üye
20 Şub 2023
218
107

görüyorlar zaten, kişileştirilmiş reklamlarda buna bağlı. Misal kamp yapmak için googlede araştırma yaptınız, sonradan başka sitelerede girdiğinizde karşınıza kamp çadırı reklamı çıktı gibi.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806
Öyle normal biri seni özellikle takip etmeden anlık verilerine kolay kolay erişemez.
Onun dışında, geçmiş verileri alması mümkündür.

GOD.XR

Üye
25 Şub 2023
150
25
Wİ-Fİ üzerinden yapabilir anlık olarak girdiğin sitelerin anlık olarak senin kaldığın yerden bile
Devam edebilir paket toplama yanlışım varsa düzeltin

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,922
942
Arkadasin dogru demis, son nokta olarak hakkinda bilemeyecekleri sey yoktur.

Modern dünya istihbarat üzerine kurulu, o yüzden analiz edilmen de kesin.

Iyi forumlar

'RDX

Üye
3 Ocak 2023
173
138
Aga kullandığın ağ sistemi kendine ait değil senin ne yaptığın nerelere girdiğin çıktığın an an log olarak kayıt ediliyor o yüzden pek kasma her yaptığını görebilirler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.