Bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor neden?

Rocemis

Üye
24 May 2022
145
52
Her sene yaptığım gibi bilgisayarın termal macunlarini yeniledim her şeyi yerine taktiktan sonra tuşa bastığımda PC çalışıyor ekran gelmiyor mouse ve klavye ışıkları çalışmıyor bu sorun eskidende vardı o zaman SSD kablolarını sokup takinca duzeliyordu fakat şuan düzelmiyor telefondan yazıyorum yardımcı olursanız sevinirim

M

mlk651561

Ziyaretçi
ilk başta başka monitörde dene olmuyosa kabloyu değiştir işeyaramassa kablo ekran kartı ndaysa anakarta takıp dene oda olmassa ramleri çıkar teker teker takmayıdene

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,492
660
Türkiye Cumhuriyeti
Her sene yaptığım gibi bilgisayarın termal macunlarini yeniledim her şeyi yerine taktiktan sonra tuşa bastığımda PC çalışıyor ekran gelmiyor mouse ve klavye ışıkları çalışmıyor bu sorun eskidende vardı o zaman SSD kablolarını sokup takinca duzeliyordu fakat şuan düzelmiyor telefondan yazıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba Rocemis,

Öncelikle geçmiş olsun umarım ciddi bir sorun değildir. Öncelikle harici ekran kartın varsa onu sökerek bilgisayarı onboard ekran kartında çalıştırmayı denemeni öneririm. Daha sonra sök tak sırasında statik elektriklenme olabileceğinden ramlerin altın uçlarını silgi benzeri anti statik bir malzemeyle silip temizledikten sonra tekrar takmanı öneririm. Son olarak da harici bir ekran kartın varsa ona da aynı işlemi uygulayarak yerine oturduğundan emin ol. Dönüşünü bekliyorum.

İyi Forumlar...

Son düzenleme:

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
981
Merhabalar

sorununuz çözülmüş ama ram yeri için sentetik tinerle silerek şansınızı bir daha deneyebilirsiniz bazen gereksiz toz birikmesinden dolayı soketler sıkıntı yaratabiliyor.

İyi Forumlar

Rocemis

Üye
24 May 2022
145
52
Merhabalar

sorununuz çözülmüş ama ram yeri için sentetik tinerle silerek şansınızı bir daha deneyebilirsiniz bazen gereksiz toz birikmesinden dolayı soketler sıkıntı yaratabiliyor.

İyi Forumlar

Merhaba Rocemis,

Öncelikle geçmiş olsun umarım ciddi bir sorun değildir. Öncelikle harici ekran kartın varsa onu sökerek bilgisayarı onboard ekran kartında çalıştırmayı denemeni öneririm. Daha sonra sök tak sırasında statik elektriklenme olabileceğinden ramlerin altın uçlarını silgi benzeri anti statik bir malzemeyle silip temizledikten sonra tekrar takmanı öneririm. Son olarak da harici bir ekran kartın varsa ona da aynı işlemi uygulayarak yerine oturduğundan emin ol. Dönüşünü bekliyorum.

İyi Forumlar...
teşekkür ederim sorun cozuldu

'Ra

21 Kas 2015
2,432
981
nasıl komple bilgisayar mı açılmadı yanlış bir şey yapmış olmayasınız

kurumasını beklediniz değil mi güneş altında ?

Rocemis

Üye
24 May 2022
145
52
nasıl komple bilgisayar mı açılmadı yanlış bir şey yapmış olmayasınız

kurumasını beklediniz değil mi güneş altında ?
sol ram slotuna ram takınca bilgisayar acılıp ekrana goruntu gelmiyodu rami cikardigimda gayet normal aciliyodu ram bozuldu sanip sağ slottaki rami sola taktigimda ayni hata yine devam ediyodu

'Ra

21 Kas 2015
2,432
981
evet orayı anladım benim size verdiğim öneri anakartı Selülozik rami sentetik tinerle temizlerseniz parçayı bir ihtimal kurtarabilirsiniz anakart temizlenmesi önemli değil orada sadece temizlik yaparken hepsini temizlemeniz için belirttim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.