bilgisayar fanı hakkında

resatsiber

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
459
0
/nasa.php
merhaba abilerim kardeşlerim dün bilgisayarımda bir kaç tane driverin güncell olmadığını farkedip güncelledim bilgisayar biraz düzeldi, hızlandı gibi ama bu sefer fan dan fazla ses gelmeye başladı driveleri güncelledikten hemen böyle oldu acaba hangi driverden etkilendi çözemedim format atarken de böyle olurdu sonra bi kaç gün sonra kendiliğinden düzeliyordu ama bıktırdı bu hatasından bilgisi olan abiilerim kardeşlerim yorumlarınızı eksik etmeyin?

windows 7, 64 bit, laptop , casper .

zekibb18

Katılımcı Üye
31 Ağu 2015
883
0
fan'ın dönüş hızı artmıştır, bios ayarlarından fan hızı ayarlanıyor diye biliyorum biraz internette dolaşırsan fan hızını düşürme diye amacına ulaşabileceğini umuyorum.

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
9
4,965
Orhun Nehri
fan hızlanması işlemcinin ısınmasına bağlıdır.
bilgisayarın performansı attığı için ısınması artacağından fanda hızlanır.
ses çıkarıyorsa tozlanmıştır. temizlerseniz geçer
iyi forumlar

Night67

Üye
26 May 2014
223
0
İsveç
işlemci fanının ses çıkaracağını sanmıyorum pek ekran kartından kaynaklı olabilir.
bilgisayarının sağ alt köşesindeki simgelerde veya denetim masasında ekran kartın amd veya nvidia hangisi ise onun kontrol paneli olacaktır.Panelde ekran kartı fanının dönüş hızı ayarlanabilir. Ordan da bir bakmanı tavsiye ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.