Bilgisayar hızlandırma hakkında

moze

Üye
23 Ağu 2017
164
0
Eskişehir
Merhaba arkadaşlar elimde dell inspiron 5548 i5 ubuntu sürüm bir laptop var.

Oyunlarda arada drop veya kasma gibi sorunlar yaşamaktayım. 4GB ram üzerine 4GB ram daha eklesem fps artışı sağlar mı bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Özellik olarak

Genel bilgiler aşağıdaki gibidir

RAM ---------------->4 GB 1600 MHz DDR3L (Düşük Tüketim) RAM
İşlemci -------------> Intel Core i5 - 5200U Çift çekirdek 4 iş parçacıklı işlemci
Harici ekran kartı--> AMD Radeon R7 M265 2 GB DDR3 128 bit DirectX 12

4 Ram daha eklesem ne gibi katkıları olur sistemime?

Boomer24

Katılımcı Üye
26 Şub 2016
934
0
DuckDNS
Merhaba,

Öncelikle ram eklemen FPS artışına çok bir etkisi olmaz, gözle görülür bir etki için ekran kartıni yükseltmen gerek.

4GB RAM eklemen (DDR3) bilgisayarın daha hızlı olmasını sağlar çünkü, 4gb ram kullanırken işletim sistemleri kendini kastırir, kendinden kısıtlamalar yapar ki rame şırı yüklenmesin (+%70) diye ve bu da elbette bilgisayarında kasmalara ve oyun içi kanserojen sebeplere neden olur.

Umarım yardımcı olur ✌️

moze

Üye
23 Ağu 2017
164
0
Eskişehir
Merhaba,

Öncelikle ram eklemen FPS artışına çok bir etkisi olmaz, gözle görülür bir etki için ekran kartıni yükseltmen gerek.

4GB RAM eklemen (DDR3) bilgisayarın daha hızlı olmasını sağlar çünkü, 4gb ram kullanırken işletim sistemleri kendini kastırir, kendinden kısıtlamalar yapar ki rame şırı yüklenmesin (+%70) diye ve bu da elbette bilgisayarında kasmalara ve oyun içi kanserojen sebeplere neden olur.

Umarım yardımcı olur ✌️

Ekran kartı dahili değil mi bu makinede diyelim değil hadi değiştirdik peki ya işlemci yeterli olur mu

?

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Merhaba arkadaşlar elimde dell inspiron 5548 i5 ubuntu sürüm bir laptop var.

Oyunlarda arada drop veya kasma gibi sorunlar yaşamaktayım. 4GB ram üzerine 4GB ram daha eklesem fps artışı sağlar mı bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Özellik olarak

Genel bilgiler aşağıdaki gibidir

RAM ---------------->4 GB 1600 MHz DDR3L (Düşük Tüketim) RAM
İşlemci -------------> Intel Core i5 - 5200U Çift çekirdek 4 iş parçacıklı işlemci
Harici ekran kartı--> AMD Radeon R7 M265 2 GB DDR3 128 bit DirectX 12

4 Ram daha eklesem ne gibi katkıları olur sistemime?
Ram ile fps in alakası yok ekran kartını yenile yada guncelle farkı goruceksin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.