Bilgisayar ısısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HASAN_45

Katılımcı Üye
6 Ocak 2009
743
0
cyprus
bilgisayarımda speed fan diye bir program var, bilgisayarımdaki hdd, işlemciler ve ana kartın ısısını gösteriyor. Oyun oynadığım için bilgisayarım haddinden fazla ısınıyor, hdd 60dereceyi buluyor bazen, işlemciler 70-80 derece.
Benim istediğim bilgisayar belli bir ısıya gelince kendi kendine kapansın yada açık olan pencereleri, oyunu kendi kapatsın. Bunu nasıl yada hangi programla yapabilirim?

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
Bilgisayar zaten belli bir ısıdan sonra kendisini resetler.. fakat ısınmasındaki amacınızı anlayamadım?.. sonuçta ek olarak soğutucu fanlarla destekleyp ısı limitini düşürebilirsiniz?

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
sorunumu çözemedim hala, bilgisayar resetleme yapmıyor ısınınca

Bilgisayar zaten belli bir ısıdan sonra kendisini resetler.. fakat ısınmasındaki amacınızı anlayamadım?.. sonuçta ek olarak soğutucu fanlarla destekleyp ısı limitini düşürebilirsiniz?

bak dedim sana =)

bios dan integrated peribherals menüsü altında olması lazım 85 dereceye gelince restart atma seçeneği olması lazım onu enable yap.

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
ondan sonra işlemci yansın

pardon yanlış anlaşılma olmuşş :D

ne alakası var kardeş işlemci yanmasın diye yani yüksek ısıda pc kendini resetlesin diye

düzeltiğin iyi oldu okkalı bişey yazıyodum

kavga idmen çocuklaaa :D:D:D

bios ayarlarına baktım integrated peribherals diye bi menü bulamadım.

pc healt status yanlış hatırlamışım kardeş.

HASAN_45

Katılımcı Üye
6 Ocak 2009
743
0
cyprus
PORTATIF-LAPTOP-NOTEBOOK-SOGUTUCU-COOLING-PAD-5__23969037_0.jpg

Arkadaşlar bu soğutucudan aldım kullanan varmı bu ürünü, nasıl bişeydir dayanıklımıdır.
Bilgisi olan varsa yazarsa çok iyi olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.