Bilgisayar mikrofon sorunu

EBB10C

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
968
0
Selamun aleyküm arkadaşlar. Ben telefon kulaklığını bilgisayar'da mikrofon olarak kullanıyordum 2 gün kullanmadım kulaklığı çıkarttım mikrofon yerine taktığım zaman kulaklığa ses gelmiyor. Ama kulaklık girişini bilgisayarın kulaklık bölümüne taktığım zaman müzik çalıyor fakat mikrofon yok olarak gösteriyor bunun sebebi ne olabilir bilginiz var mı ?

Kulaklığı bilgisayarın kulaklık yerine taktığım zaman mikrofon böyle oluyor

dvrq1X.png

Gm71dZ.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

EBB10C

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
968
0
Merhabalar devre dışı bırakılmış olabilir devre dışı bırakılmış aygıtları göterdiyiniz sonra etkinleştiriniz.

Hocam devre dışı değil mikrofon etkin ama hat takılı değil diyor kulaklığı bilgisayarın mikrofon yerine taktığım zaman mikrofon yeşil yanıyor bu sefer de kulaklığıma ses gelmiyor

fazeL

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
735
23
Ordugâh
Eğer kulaklığınızda 2 farklı jak girişi mevcutsa (kulaklık, mikrofon), jak girişlerinizin sağlam olup olmadığını kontrol ediniz. Ön panelde mikrofon girişiniz bozulmuş olabilir, aynı işlemi arka panel için yapın. İşletim sisteminizi öncekinden farklı bir sisteme geçirdiyseniz sürücüleriniz güncel yada uyumlu değildir.

cumbullop

Uzman üye
9 Ağu 2015
1,163
0
KOCAELİ
benim bildiğim 2 adet kablo olması lazım ayrı şekilde biri mic diğeride kulaklık olması lazım biri olursa zaten normal olarak kulaklık çalışması lazım ses denetiminden bi bak olmazsa

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,401
Hocam onun için ayrıca 2 soket olması gerekir veya bir kulaklığı kulaklık birini mikrofon olması gerekir yada birleştirici alabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.