Bilgisayar mühendisliği bölümü için hangisi?

UfukCelik

Yeni üye
19 May 2016
44
0
İst
Merhaba bilgisayar mühendisliği istiyorum hedefim Ege üniversitesi bilgisi olan yazabilir ancak sorum bu değil öğrencilik zamanları için macbook mu almalıyım yoksa herhangi bir Windows işletim sistemli bilgisayar mı artıları eksileri nelerdir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

HxBen

Katılımcı Üye
26 Ara 2015
481
0
İstanbul
Bu saçma bir soru zaten bilgisayar mühendisliği ile yazılım mühendisliği arasında dağlar kadar fark var birisi software birisi daha çok fiziksel olarak bilgisayarın geneli bende üniversite sınavın bu sene gireceğim marmara üniversitesi bilgisayar mühendisliği istiyorum onu okuduktan sonra 2 sene siber güvenlik okuyup 4 senenin üstüne 2 sene de yüksek lisans yapıcam daha sonra yurt dışında çalışmaya başlayacağım macbook mu yoksa windows işletim sistemi gibi sorular saçma senin yapacağın işe bağlı sen ios bir yazılım geliştireceksen macbook üzerinden daha rahat hareket edebilirsin ama windows daha özgür bana göre yada ubuntu kullan veya herhangi bir açık işletim sistemli bir işletim sistemi kullan sana kalmış bölümün ile alakası yok

Artıları eksileri demişsin dediğim gibi günümüzde bilgisayar mühendisliği çok rağbet var tamamen kendini ne kadar iyi geliştirirsen o kadar çok ekmeğini yiyebileceğin bir meslek olarak görüyorum ben sertifakalarını alırsın yazılım alanında kendini geliştirirsin benden tavsiye yazılım alanında kendini geliştirirsen daha çok ekmek yersin bu sektörde bilgisayar mühendisliği yüksek puan çok rağbet var ama hak ettiği değeri alamıyor bana göre .

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,401
Hocam tamamen ilgileneceğiniz alana göre değişir hangi yazılım yapmayı tercih edeceksiniz o bilgisayarı almalısınız

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.