Bilgisayar mühendisliğinde iş alımı için üniversiteye bakıyorlar mı?

Gh4st

Üye
8 Ocak 2017
218
0
TURKEY
Bu yıl Üniversite sınavına hazırlanıyorum.Bilgisayar Mühendisliğinde iş alımı var mı ? varsa üniversiteye bakıyorlar mı?

sydbarret

Üye
24 May 2012
177
0
Yazılım sektörü hangi okul okuduğuna -çoğu zamanda ne bölümü bitirdiğine- bakmaz. Ha köklü firma olmadığı sürece okulun ve bazen bölümün önemi yoktur. Sen Aselsan'a Gömülü Sistem Mühendisi ilanına başvurursun seninle beraber İTÜ mezunuda başvurur işler değişir. Dediğim bu. Genelde pek umursanmaz. Ne bildiğine bakar adam. Sallıyorum istersen 4.00 ortalamayla üniyi bitir C dilinde hesap makinesi yazamıyorsan kimse yüzüne bakmaz. Kurtlar sofrası resmen.

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
daha önemli birşey söyliyeyim tanıdık olmadığı zaman insanlar muhatap bile olmuyorlar zira staj yapıcağım zaman 40 takla atıp az şirketin kapısına gitmedim telefonla aramak mail i saymıyorum bile adamlar beleş eleman bile istemiyor. her şey laylaylom olmuyor yani öyle yazılımcı olam 10k maaş alam

stayhigh

Katılımcı Üye
17 Eyl 2019
647
2
Mars
Aslında hangi okulu okuduğun değil okurken kendine kattığın şeyler önemli, okurkan CV'ni doldurmak önemli. Eğer üst üste koyup gidersen güzel işlerde çalışabilirsin.

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,405
Merhaba genelde bilişim sektöründe üniversite pek önemli değildir ancak rakiplerinin önüne geçmek için önemli hemde elinde bir diploman olur

boldof

Kıdemli Üye
12 Nis 2014
2,190
1
-
Öncellikle Merhabalar

Üniversite bir yere kadar önemlidir tabikide ama ondan sonrası için senin kendini geliştirmen ile alakalı.

İyi Forumlar.

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Bilsayar mühendisliğinden değil inşaat mühendisliği üzerinden yorumlayalım. İnşaat sektöründe işi sıkı bilene verirler. Bu yüzden okuduğu okulun önemi vardır. Sıkıca araştırıp iş alımı gerçekleşir. Okulun bir önemi olmasa neden üni sınavına giriyor millet? Seviye üst sıralarda. Puan yüksek, okul iyi. Neticede eğitimde güzel. İş verene göre değişir bu kapsam. Eğer örneğini verdiğim şekilde neticelendiriyorsa okunan okulunda mutlaka önemi vardır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.