Bilgisayar Programcılığı okuyanlar ?

Mstafa27

Katılımcı Üye
29 Haz 2015
421
0
VirtualWorld
Arkadaşlar bilgisayar programcılığı 2 sınıfa geçtim. 2 sınıfın 1 döneminde hangi dersler olduğunu bilen varsa yazabilir mi ? Dgs ve Tgs'ye hazılanacağım için dersleri pek takmayacağım zaten bölüm birincisiyim. Şimdiden bir göz atayım diyordum okul var iken göz atacak vaktim olmayacak. Şimdiden Teşekkürler.

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Uyarmak isterim bence biraz ciddiye alırsanız iyi olur çünkü bu sene abim girdi ve kendisi DGS kontejanlarının düşmesinden şikayetçi ve daha da zorlaşacak gibi görünüyor.Bence ne olur ne olmaz tedbirli davranın. :)

Mstafa27

Katılımcı Üye
29 Haz 2015
421
0
VirtualWorld
Uyarmak isterim bence biraz ciddiye alırsanız iyi olur çünkü bu sene abim girdi ve kendisi DGS kontejanlarının düşmesinden şikayetçi ve daha da zorlaşacak gibi görünüyor.Bence ne olur ne olmaz tedbirli davranın. :)

Öneri için teşekkürler kardeşim :) Ondan dolayı Ygs'ye de gireceğim. Okul ile dgs'nin alakası yok kardeşim okul bitince dgs sınavına giriyorsun o sınavda bilgisayarla ilgili değil türkçe ve matematik soruları çıkıyor ben onlara çalışacağım :)

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Öneri için teşekkürler kardeşim :) Ondan dolayı Ygs'ye de gireceğim. Okul ile dgs'nin alakası yok kardeşim okul bitince dgs sınavına giriyorsun o sınavda bilgisayarla ilgili değil türkçe ve matematik soruları çıkıyor ben onlara çalışacağım :)

Okul ile DGS'nin bir bağlantısı yok ama okulunuzdan iyi bir başarı elde ederseniz(Söylediğiniz kadarıyla 1.mişsiniz) ben o başarıyı elinizde tutun ileride size avantaj sağlayabilir açısından diye söylemek istemiştim.

Mstafa27

Katılımcı Üye
29 Haz 2015
421
0
VirtualWorld
Bende Teknik bölüme geçtim. Çok zormuş. Ama normal bölümden farkı var mı pek bilmiyorum. Hocaya sordum donanımsal falan her şeyi öğretiyorlarmış. Okumak isteyen biri olsun ama PC yi hiç bilmesin öğrenir diyor. Teknik daha zor sanırım. Lise 2 de seçmiyorsun alt alanları (Subdomain diyesim geldi :D) lise 3' e geçerken seçiyomuşsun.

Kardeşim Lise değil Üniversite den bahsediyorum :)

Mstafa27

Katılımcı Üye
29 Haz 2015
421
0
VirtualWorld
vay be öyle bir bölüm var mı yazılım mühendisliği diye biliyordum

Meslek lisesi bitince 2 yıllık geçiş ile gidiliyor kardeşim :) Yıl sonu dgs sınavı var ona giriyorsun kazanır isen yazılım veya bilgisayar mühendisliğine yada istediğin 4 yıllık başka bir bölüme gidebiliyorsun 3 sınıftan başlıyorsun direk :)

harunzx

Üye
17 Eki 2009
231
1

Meslek lisesi bitince 2 yıllık geçiş ile gidiliyor kardeşim :) Yıl sonu dgs sınavı var ona giriyorsun kazanır isen yazılım veya bilgisayar mühendisliğine yada istediğin 4 yıllık başka bir bölüme gidebiliyorsun 3 sınıftan başlıyorsun direk :)

Artık çogu universite 3 ten başlatmıyor nerdeyse hepsi 1 den başlatıyor.
Not:dgs eskisi kadar kolay değil düzeyini artırmışlar soruların.Ama matematik tabanı olan matematiği iyi yapan rahatlıkla kazanır.

Mstafa27

Katılımcı Üye
29 Haz 2015
421
0
VirtualWorld
Artık çogu universite 3 ten başlatmıyor nerdeyse hepsi 1 den başlatıyor.
Not:dgs eskisi kadar kolay değil düzeyini artırmışlar soruların.Ama matematik tabanı olan matematiği iyi yapan rahatlıkla kazanır.

Evet bazıları 1'den başlatıyor biliyorum. Dgs'nin zor olduğunu da biliyorum ondan dolayı Ygs Lgs'ye de gireceğim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.