Bilgisayar Programcılığı Türkiye'de ne durumda

prodox90

Yeni üye
20 Eyl 2015
49
0
Öncelikle Selamun Aleyküm arkadaşlar. Bu sene üniversiteye başlıycam. Hem heves hem ilgi hemde gelecek açısından düşündüğümde kendimi programcılığa yatkın buldum. Ama çevremdeki ve internetteki insanlar çok berbat bir bölüm seçmişim gibi muamele yapıyorlar. Bu bölümü okumalı mıyım ? ilerideki artısı eksisi ne olur? iş bulma imkanı falan. Herşey kendini geliştirmede bitiyor diye düşünüyorum ama sizin yorumlarınız önerileriniz görüşlerinizi almak isterim. Bu bölümü okumuş veya bilgi sahibi olan arkadaşlar ilgilenirseniz çok sevinirim. :RpS_glare::RpS_unsure:

Çakma Madara'

Katılımcı Üye
19 Eki 2014
350
0
Bilgisayar programcılığı okudun herşey güzel eğer sağlam akraban varsa işe çok çabuk başlarsın ancak akrabaların yoksa o durumda malesef bir işe yaramıyor.

BlackHatHacker

Uzman üye
21 Nis 2014
1,703
0
Secret
Türkiye de pek bir işe yaramaz , sanayiden kaçış yok fakat amerika ya falan gideceksen öğrenmeni şiddetle tavsiye ederim fakat seni Türkiye'deki güvenlik şirketleri de isteyebilir fakay çok yetenekli olman gerek ör.;
-Veritabanı programcılığı
Veya bir site kodlayıp satabilirsin şirketlere;
-HTML , PHP , CSS , JQuerry vb.
Ayrıca bir program da yapabilirsin , yandex veya Opera gibi yada antivirüs de olabilir.
-Assembly , Python vb.

prodox90

Yeni üye
20 Eyl 2015
49
0
Türkiye de pek bir işe yaramaz , sanayiden kaçış yok fakat amerika ya falan gideceksen öğrenmeni şiddetle tavsiye ederim fakat seni Türkiye'deki güvenlik şirketleri de isteyebilir fakay çok yetenekli olman gerek ör.;
-Veritabanı programcılığı
Veya bir site kodlayıp satabilirsin şirketlere;
-HTML , PHP , CSS , JQuerry vb.
Ayrıca bir program da yapabilirsin , yandex veya Opera gibi yada antivirüs de olabilir.
-Assembly , Python vb.

Haklısınız hocam. Yurt dışı planım var ama dil eksiğim var. Bana ne önerirsiniz kendimi geliştirmem için? ŞU kurslara git, şu uygulamalara ağırlık göster gibi önerileriniz var mı ?

'Heisenberg

Uzman üye
17 Eki 2014
1,723
19
Antalya
Bilgisayar işlerinde kamudan yarar gelmez :) eğer iyi bir sertifikan varsa özelde iyi para kazanabilirsin. her 2-3 ayda bir bilişim şirketi açılıyor, açıkta kalman imkansız neredeyse.

Ayrıca yardım içerikli konularınız için THT Yardım Merkezi'ni kullanabilirsiniz.

BlackHatHacker

Uzman üye
21 Nis 2014
1,703
0
Secret
Haklısınız hocam. Yurt dışı planım var ama dil eksiğim var. Bana ne önerirsiniz kendimi geliştirmem için? ŞU kurslara git, şu uygulamalara ağırlık göster gibi önerileriniz var mı ?

Valla Sarper diye arkadaşım vardı sağolsun o sürekli ingilizce konuşuyordu bende ondan 2-3 şey kavradım , ingilizce oyunlar oyna ve mümkünse bir yabancıyla arkadaşlık kur.

prodox90

Yeni üye
20 Eyl 2015
49
0
az da olsa dil varsa yurt dışında öğrenirsin bi yere gitmeden
Dil konusu öyle. Aslında düşündüğüm gibi iş bende bitiyor :RpS_thumbsup::RpS_thumbsup:

Bilgisayar işlerinde kamudan yarar gelmez :) eğer iyi bir sertifikan varsa özelde iyi para kazanabilirsin. her 2-3 ayda bir bilişim şirketi açılıyor, açıkta kalman imkansız neredeyse.

Ayrıca yardım içerikli konularınız için THT Yardım Merkezi'ni kullanabilirsiniz.

Para özel sektörde hocam :) Bu sertifika konusu nedir ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.