Bilgisayar veya yazılım mühendisliği

pemre99

Üye
27 Şub 2016
89
0
Dostlarım ben lise son öğrencisiyim ve çok kararsız kalıyorum bilgisayar mühendisliği mi yazılım mühendisliğimi daha ön planda sizce gelecekte iş alanı olarak hangisi daha çok tercih edilir sizce veya önerebileceğiniz bölüm var mı tahminimce en az 100 bine girerim.

Spaax

Uzman üye
9 Ara 2017
1,532
0
Türkiye
Dostlarım ben lise son öğrencisiyim ve çok kararsız kalıyorum bilgisayar mühendisliği mi yazılım mühendisliğimi daha ön planda sizce gelecekte iş alanı olarak hangisi daha çok tercih edilir sizce veya önerebileceğiniz bölüm var mı tahminimce en az 100 bine girerim.

kardeşim bu senin kararın hangisini daha çok seviyosan.yazılım mühendisliğinde daha çok para var.

dolugre

Üye
7 Ağu 2012
149
0
Server

Farkları birinde yazılım araç olarak kullanılıyor diğerindeyse amaç olarak. Sen yazılımı ne olarak kullanacaksan ona göre yönel.

thtZulfikar

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
861
0
sorunlara yazılımsal çözüm bulurlar donanımsal bir şey yapamazlar bilgisayar mühendisliği hem elektirik - elektronik i içine alan hemde yazılım müh. ü kapsayan bir mühendislik eğer ben sadece oyun geliştiricem diyorsan yazılım mühendisliği okumalısın ama ben akılı gözlük yapıcam diyorsan bu yazılımcının işi değildir sonuçta işin içinde donanımsal olaylar var.

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Bence Önce Yazılım Mühendisliği seç daha sonra Bilgisayar Müh. ikinci yan dal olarak oku.Ondan sonra programlama dili en alçak dil olan "Assembly Programlama Dili" öğren sonra bu temel üzerinden Microsoft Visual Basıc Dili öğrendin mi? karşında kimse sana karşı koymaya cüret edemez.....

TRWE_2012
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme.....!)

RicoDiaZ

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,002
0
Bilgisayar müh. de, yazılım Müh. de de aynı dersleri göreceksin. Sadece bilgisayar Mühendisliğinde ek olarak network alanında dersler görüyorsun. Buda iş alanında daha avantajlı olmanı sağlayabilir.

Cyper65

Uzman üye
13 Eki 2012
1,587
0
İzmir
puanın nereye yetiyorsa oraya git arasında pek fark yok
iş hayatında da sen yazılım mühendisisin sen gelme, sen bilgisayar mühendisisin bize yazılım mühendisi gerekiyor sen gelme demez
kendini geliştirmene bağlı olarak iş bulursun

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.