Bilgisayara Format Atamıyorum (Yardım!!)

mcenes2424

Üye
7 Ocak 2013
138
0
26
127.0.0.1
Konuya Başlamadan Önce Hepinize Selamın Aleyküm .

Benim Sorunum Şu Bilgisayara Bir Türlü Format Atamıyorum Hikayesi Şu ;

Bilgisayar Sağlamken Bazı Resim Gibi Yerlerde "403 forbidden" Hatası Veriyordu Dengesizin Biri Çözüm Olarak "
Çok bilinen bir hata ama çözümü basit, Başlat çalıştır'dan regedit yaz ve şuraya git HKEYLOCALMACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/ bu bölümü artıya basarak aç ve içindeki 'services' a sağ tıklayıp sil, baştan başlatman gerekebilir ama genelde hemen çözülüyor. "(doğrudan alıntım mesajda değişiklik yok) Yazmış Bende Deneyim Dedim Sonra Sildim Bilgisayar Dondu Bende Restart Çektim Kasadaki Küçük Düğmeden :trl Sonra Bilgisayarı Açınca Sistem Onarmaya Geçiş Yapıyordu Ve "Windows Düzgün Olarak Başlatılamadı" Hatası Veriyordu Sonra Sistem Onarma Oto. Olarak Çalışlıyordu Fakat Sonuç Olumsuz Yine Hata Kodları Bende Ne Yaptıysam Düzeltemedim Sonra İnternet Kafeden Bir Çok W7, xp, vista Falan Iso Olarak İndirip Power Iso İle Cd'ye Yazdım Bios Ayarlarını Yaptım Ve Her Seferinde Şu Hatayla Karşılaştım ;
Hata - YouTube

Ve İsoyu Direk Olarak Çalıştırdığımdada Şu ;
Hata - YouTube

Bende Baktım Hiç Çözemiyorum İnternette Olası Çözümleri Aradım Sata Driverler Onları Anakart Markasına Göre Bulup Entegre Ediyomuşuz Ama İşte Cahil Ben Yapamadım Sonra İnternette Sata Driver Entegreli Windows XP SP3 Buldum Onu Yükledim Ve Hiç Bir Sürüm Yükliyemiyorum Oyunlarda Hep Hatalar Bilgisayarın Herşeyi Sorun XP dışında Ne Olursa Yüklemeye Razıyım Fakat Sorunsuz Olsun Yani Sizden Yardım İstiyorum Bilgisayarı Düzeltmek İçin BANA YARDIM EDİN Bu arada Bana Programlar Verip Kolay İşte Bak şöle şöle Diye Üstü Kapalı Anlatmayın teamviewer Yardımıyla Yapabilecek Var mı Bide Ben Cahil Bi Liseli Ergen Olduğumdan Her şeyi Yapamayabilirim Yani Sıkı Bi Yardıma İhtiyacım Var !!

HELP ME!!

mcenes2424

Üye
7 Ocak 2013
138
0
26
127.0.0.1
Umarım Konuyu Yanlış Yere Açmamışımdır Yanlış Yerdeyse Hepinizden Özür Dilerim.

(Dip Not: 2. Video Bu Mesajdan 1 Saat Sonra Anca Yüklenmiş Olacaktır Daha Bitmeden Linkini Koydum)

DangerTeam

Katılımcı Üye
19 Tem 2009
512
0
İstanbul
Öncelikle onca işimin içinde o kadar uzun yazına göz attığıma dua etmelisin genç ve sonra bilgisayarının orjinal işletimi sistemi ilki neydi manasında sormuştum neyse uygun olursam yardımcı da olurum.

mcenes2424

Üye
7 Ocak 2013
138
0
26
127.0.0.1
Öncelikle onca işimin içinde o kadar uzun yazına göz attığıma dua etmelisin genç ve sonra bilgisayarının orjinal işletimi sistemi ilki neydi manasında sormuştum neyse uygun olursam yardımcı da olurum.
1 havalara girme dua et falan bu forumda bana yardımcı olacak nice abilerim ve ablalarım var herkez haddini bildiği sürece herkese saygım sonsuz ve bu arada bilgisayarın ilk işletim sistemi de xp düz normal xp etiketi var şağ alt köşede designed for windows xp yazıyo hemen altındada windows vista™ capable yazıyo

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Konu yeri yanlış yardım almak istediğiniz konuları yardım merkezine acmanız gerek.

Bu sorunu bende daha önce yaşamıştım, tek yapman gereken format cd/dvd ni değiştirmek drvirlerı istiyor sorunda bu w7 yi başka bir yerden indirip dvd yeyazdırp birde öyle dene ( %90 olcaktır ) eğer olmassa bir ihtimal eğer yüklemeye çalşdığın sürüm x64 ise bu seferde x86 yani 32 bir w7 kurmayı dene bir sorun kalmaz.

mcenes2424

Üye
7 Ocak 2013
138
0
26
127.0.0.1
dediklerini denemediğimimi sanıyorsun herkes aynı cevabı veriyor neden beni anlayan yok :( 20 ye yakın format cdsi oluşturdum hepside başka bilgisayarlarda çalıştı ama benim bilgisayarda olusuz

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
O zaman driverlarını tamamnı indirp ( setup dosyalrını) bir flash belleğin içine atıp select the driver to be installed yazdığında borwseden flash sürücünü göstermen gerek o da olmaz ise farklı bir hdd ile format atmayı deneyebilirsin ya da hdd ni başka bir bilgisayarda formatlama imkanın varsa başka bir pc de w7 kurup kendi bilgisayına takabilirsin .

mcenes2424

Üye
7 Ocak 2013
138
0
26
127.0.0.1
O zaman driverlarını tamamnı indirp ( setup dosyalrını) bir flash belleğin içine atıp select the driver to be installed yazdığında borwseden flash sürücünü göstermen gerek o da olmaz ise farklı bir hdd ile format atmayı deneyebilirsin ya da hdd ni başka bir bilgisayarda formatlama imkanın varsa başka bir pc de w7 kurup kendi bilgisayına takabilirsin .

sonunda beni anlayan biri işte çözüm bu bunu anlatmaya çalışıyorum ama onları nerde bulucam soru bu yukarıda anlatmayı unutmuşum :trl :trl bide anakarta uyumlu olcakmış ben anakartımın markasını hatta anakart markasıları ne onları bile bilmiım intel yazıo anakart markam intel mi ?? çok cahilim help

mcenes2424

Üye
7 Ocak 2013
138
0
26
127.0.0.1
wintoflash programı ile dediğim gibi yaparmısın şunu unutmayın format atarken sadece format dosyaları önceliklidir baska bişey değil..

peki dediğinizi deniyorum sizin konu altında verdiğiniz isoyuda indiriyorum sonucu 5 6 saat içinde söylerim çünki iso zarar görmeden insin diye link generator kullanmadım ve soracağım bişey daha sata driverler içinde var mı iso nun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.