Bilgisayara nelasod uzantılı virüs bulaştı

baychip

Katılımcı Üye
22 Ağu 2017
285
0
Bilgisayara bir virüs bulaştı ve tüm dosyaların uzantısı .nelasod diye birşey oldu ne yaptıysam silinmiyor resimlerimin hiçbiri açılmıyor uzantıyı silsem bile çözüm değil bilen varsa yazarsa sevinirim bu dosyalar bana lazım format atamam.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TOMAR

Üye
18 May 2018
180
0
NEREYE ?
Dostum Ana Klasörü Bul
ı10bit uninstaller ile nelasod uzantılı bir dosyayı kaldırıp ondan sonra kökten temizle diye birşey var ondan temizle
birde 10bit unlocker da işe yarar dosyayı unlocklayıp uzantı değiş açılır muhtemelen

Son düzenleme:

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
3
22
Kafkasya
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun!
Maalesef bu virüs piyasa adı fidye virüsüdür. ve virüs bulaşmış yerlere bakarsan txt metin dosyaları mevcut ve burada bir link veriyorlar bu linke girerek bir adet virüs bulaşmış dosyanızı açıyorlar ve geri kalan dosyalarınız için para istiyorlar.
Bu arada parayı kripto para kabul ediyorlar.
Nerden bu kadarını biliyorsun dersen, bende bu virüse maruz kaldım ve benim dosyalarımı CWCADNA uzantısıyla bozdular.
Birçok program denedim fakat işe yaramadı ve sana kesin önerim kurtarabildiğin dosyalarını yedekle ve güzelce formatla

baychip

Katılımcı Üye
22 Ağu 2017
285
0
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun!
Maalesef bu virüs piyasa adı fidye virüsüdür. ve virüs bulaşmış yerlere bakarsan txt metin dosyaları mevcut ve burada bir link veriyorlar bu linke girerek bir adet virüs bulaşmış dosyanızı açıyorlar ve geri kalan dosyalarınız için para istiyorlar.
Bu arada parayı kripto para kabul ediyorlar.
Nerden bu kadarını biliyorsun dersen, bende bu virüse maruz kaldım ve benim dosyalarımı CWCADNA uzantısıyla bozdular.
Birçok program denedim fakat işe yaramadı ve sana kesin önerim kurtarabildiğin dosyalarını yedekle ve güzelce formatla

hadi ya gitti bütün resimler

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
Merhaba Avast ile tarat pc yi ardından illaki virüs bulacaktır alabildigin dosyaları al harddiske veya flash belleğe sonrasında format at temiz bir şekilde ardından kurtarabildigin dosyaları geri yükleyebilirsiniz

Erqan44

Yeni üye
28 Ağu 2019
4
0
Bilgisayar yöneticilerini bak uzak yönetici varsa önce microsoftun malwereini indir bilgisayarın internetle olan bağlantsını kes işlem iki saat felan alıyo galiba kurtarabilirsen kurtar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.