Bilgisayara SSD takma

31 May 2013
109
0
SouL SoCieTy
Bilgisayarımın hard diskini söktüm yerine ssd takmayı düşünüyorum https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148455
hard diski yukarıda verdim
https://www.vatanbilgisayar.com/crucial-240gb-bx500-serisi-sata-6-0gb-s-3d-nand-ssd-okuma-540mb-yazma-500mb-.html
bu da hard disk yuvasına takmayı düşündüğüm ssd
sizce takılabilir mi takılamazsa nasıl bis ssd takabilirim.

internetten araştırdım m2 sata ne demek anlamadım bir de onu açıklarsanız çok sevinirim

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
linkini verdiğin ssd diski bilgisayarına gönül rahatlığıyla takabilirsin ve uçacağından emin olabilirsin.ayrıca bir tavsiyede bulunayım bilmiyorum özellikle araştırarak mı o markayı almaya karar verdin ama tavsiyem sandisk marka ssd.

m2 sata dediği şey kart şeklinde olan ssd diskler.laptoplarda veya ileri seviye bilgisayar anakartlarında m2 slotu oluyor oraya takılıyor.aşağıdaki gibi.

kingston-240gb-m2-sata-520500mb-suv500m8240g-solid-state-disk-kingston-54468-12-B.jpg

31 May 2013
109
0
SouL SoCieTy
linkini verdiğin ssd diski bilgisayarına gönül rahatlığıyla takabilirsin ve uçacağından emin olabilirsin.ayrıca bir tavsiyede bulunayım bilmiyorum özellikle araştırarak mı o markayı almaya karar verdin ama tavsiyem sandisk marka ssd.

m2 sata dediği şey kart şeklinde olan ssd diskler.laptoplarda veya ileri seviye bilgisayar anakartlarında m2 slotu oluyor oraya takılıyor.aşağıdaki gibi.

kingston-240gb-m2-sata-520500mb-suv500m8240g-solid-state-disk-kingston-54468-12-B.jpg

Sandisklere baktım ama pek hoşuma gitmedi
bildiğin sata 240GB veya üzeri sandisk ssd paylaşırsan sevinirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.