Bilgisayarda Virus oldunu nasıl öğrene bilirim?

Ferdi-Hacker

Uzman üye
1 Nis 2009
1,123
0
almanya
s.a tht ailem..
windows 10 kullanıyorum ama laptop daha kac aylik bazı programlarım acılmıyor yada laptopum kapanirken bir kac dakikka sürüyor kapanmasına virus programi kullanmiyorum cünkü 3 aylık denem bitti tht de sirf windows 8 icin virus programları var bu sayfadan kaspersky yüklemeye calıştım windows 10 kabul etmedi..

virusu bulma ihtimalim var mi? yada önerceniz bir program var mi? windows 10 da çalışaçak?

T3RMiN4TOR

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
4,998
7
İstanbul
Bilgisayarinda yavaslama, fanlardan gelen bir miktar yuksek ses varsa, kanimca virus bulasmis demektir. Ama onerebilecegim virus programlari var tabii ki.

Bunlar;

* Bitdefender Total Security "tavsiyedir."
* Kaspersky Pure 3.0
* Eset Smart Security
* Avira
* Trend Micro

Bunlari kullanmani oneririm.

Ayrica bilgisayarini ComboFix ile taratmayi da ihmal etme derim.

İyi Forumlar Dilerim.

JustLookMe

Katılımcı Üye
6 Nis 2012
636
0
Nereye
ben sana avira derim kardeş en iyisidir, ücretsiz olduğu için windows 10 da izin verir ve çok ta sağlam ayrıca kasmaz fazla

Bilgisayarinda yavaslama, fanlardan gelen bir miktar yuksek ses varsa, kanimca virus bulasmis demektir. Ama onerebilecegim virus programlari var tabii ki.

Bunlar;

* Kaspersky Pure 3.0
* Eset Smart Security
* Avira
* Trend Micro

İyi Forumlar Dilerim.

Ferdi-Hacker

Uzman üye
1 Nis 2009
1,123
0
almanya

Bunlar;

* Kaspersky Pure 3.0
* Eset Smart Security
* Avira
* Trend Micro

İyi Forumlar Dilerim.

Bitdefender Total Security "tavsiyedir.
Bunu denedim kardesim calisiyor tesekkür ederim yardimin icin
ComboFix e gelince o windows 10 da calismiyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.