Bilgisayarım açılmıyor

BeatSnow

Katılımcı Üye
7 Mar 2016
470
5
Hocam şu adımları deneyebilirsiniz.
✓ BIOS üzerinde bir değişiklik yaptıysanız bunu geri alın.
✓ Bilgisayara bağlı USB bellek, harici disk varsa bunları sökün ve bilgisayarı o şekilde açın.
✓ Bilgisayarda birden fazla disk varsa ve BIOS üzerinden açılış önceliği değiştiyse, açılış önceliğini işletim sistemi kurulu olan diske verin.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Sistem diskinizi görmüyor. F12 veya Del tuşu ile BIOS arayüzüne girip boot önceliğini kontrol eder misiniz? Eğer HDD gözükmüyorsa SATA kablolarını ve güç kablosunu kontrol edin. Yine olmuyorsa önceliği USB belleğe verip format işlemine geçin.

İyi Forumlar...

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
164
1: BIOS üzerinde herhangi bir değişiklik yaptıysanız bu değişiklikleri geri alın.
2: Bilgisayar kasasına bağlı USB veya harici bellek varsa bunları çıkarıp ve bilgisayarı yeniden başlatın.
3: Bilgisayarda birden fazla disk varsa BIOS ekranından Boot Device Priorty menüsüne girin ve açılış önceliğini işletim sisteminizin yüklü olduğu diske verin.
4: DISKPART işlemi yapman gerekebilir sonrasında temiz bir sistem kurmalısın.

Nuyth

Katılımcı Üye
20 Kas 2015
693
0
Dostum İşletim sistemi sorun çıkarmış bendede böyle hata olmuştu bir ara format ile çözdüm başka Çözüm yolu söyleyen arkadaşlarında dediklerini yapabilirsin.

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Kullandığın Windows Yükleme Medyasını sürücüne yerleştir ve Bilgisayarı Onarın butonuna basın ve bu işlem hatanın önemine göre 10-30 dk sürecektir.Onarma işlemi başarılı ise sistem yeniden başlat atılacaktır.

Machina

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
487
0
31
Sydney
Biostan usb seç usbye işletim sistemini at ve pcne tak ardından başlat ve formatını at düzelir pc çökmesi tam olarak bu dosyalarda hasar varsa . söylenen diyer yöntemleri dene öncelikle ama fayda etmiycektir kanaatindeyim .
İyi forumlar. :)

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
Dostum ya bir virüs sistem dosyalarını sildi,ya da sen farklı bir işletim sistemi kurmaya çalışırken kurulumu yarıda bıraktın.
Diğer seçenekler;Harddisk kabloları yerinden oynamış olabilir düşük ithimal.Yada biostan öncelik değişmiştir yani hddne değilde farklı bir yeri görmek istiyordur sistem.Önceliğe hddyi ayarlarsan sorun çözülür.
Ama ilk söylediğim şeylerse mecbur yeni sistem.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.