Windows Bilgisayarım açılmıyor

Black-Coder

Uzman üye
30 Mar 2013
1,090
0
Bilgisayarım aniden dondu ve mecburen kapat tuşuna basılı tutarak kapattım tekrar açtığım da ise recovery hatası veriyor ama ne yaptıysam acamadım bilgisayarımı ne yapabilirim sizce?

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,462
Shibuya
Merhaba,

Bilgisayarızda bulunan windows dosyalarında eksiklik olması sebebiyle bu hata kodu ile karşılaşmışsınız. Bilgisayarınızı 3-4 defa kapatıp açmayı deneyin. Eğer ki açılıyorsa
buradan indireceğiniz reimage isimli program ile sistem dosyalarını tarayabilir ve eksik dosyaları program vasıtasıyla yükleyebilirsiniz.

Cmd açılıyorsa aşağıdaki komutları sırasıyla girin

Kod:
bootrec / fixMBR
bootrec / fixBoot
bootrec / rebuildBCD

Eğer ki hatayı çözmüşseniz bilgisayarınız çalışacaktır. Ancak bazı kullanıcılar hata sonrası bilgisayarlarını açtıklarında daha yavaş çalıştığını gözlemlemişler.

Bilgisayarınız açılmıyorsa araştırmam sonucu format atmanız gerektiğini söylemeliyim.

Cansrak

Üye
25 Ara 2015
161
0
error code 185 hata kodu yada 0xc0000185 olarak geçer, genellikle yanlış yapılandırılmış sistem ayarları veya Windows kayıt defterindeki düzensiz girişlerden kaynaklanır.
Kayıt defterini onaran bir program varsa bu işine yarayabilir diye düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.