Bilgisayarım Bu Oyunu Kaldırır Mı ? [TurkHackTeam]

ALemdar'

Kıdemli Üye
28 Eyl 2013
2,382
3
İstanbul
Yeni bilgisayar alanlar yada bilgisayarını değiştirenler mutlaka tüm çıkan oyunları bilgisayarında oynamak ister.Fakat her bilgisayar her oyunu kaldırmaz yani bilgisayarın özellikleri o oyunu oynatmaya yetmez.2011 yılında çıkan oyunların çoğu en az 2 gb ram istemektedir ve 2 gb ram olmassa o oyunu zar zor oynayabilirsiniz fakay oyun sürekli kasar.Bu durumlarda oyun almadan önce bir web sitesi sayesinde bilgisayarınızı test edebilirsiniz.Site adresine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Can You RUN It | Can I run that game | Game system requirements

Sitenin kullanımı oldukça basit.Siteye giriniz ve or select from the dropdown yazan kısımdan test etmek istediğiniz oyunu seçiniz.Daha sonra Can You Run it butonuna basmanız yeterlidir.15 – 20 saniye bekledikten sonra sisteminizin o seçtiğiniz oyuna uyumluluğunu test edip size sonuçları verecek.Çıkan sonuçlarda işlemcinizin , ramınızın , ekran kartınızın , hardiskinizin vs parçaların o oyunla uyumunu gösteriyor.Eğer sonuçların hepsi yeşil bir yazı ile çıktıysa sisteminiz o oyunu kaldırmaktadır.Eğer kırmızı bir yazı çıkarsa sisteminiz o oyunu kaldırmıyordur.

Örnek olarak ben kendi bilgisayarımda crysis 2 oyunun için test yaptım çıkan sonuca aşağıdan bakabilirsiniz.

Cpu, ram,işlem sistemi,ekran kartı,ses kartı ve hardisk testinin tamamın yanında yeşil yazı çıktı.Yani ben bilgisayarımla cyrsis 2 oyununu oynayabilirim.Mesela Cpu kısmının karşısında kırmızı yazı çıksa işlemcim o oyunun gereksinimi desteklemiyordur.Oyunu açar ama oyun kasar ve işlemci çok çabuk ısınır.

oyun-sistem-test.png

Son olarak ; oyun alırken yada indirirken bu siteden test edip öyle işinizi görün çünkü aldığınız yada indirdiğiniz oyunu bilgisayarınız kaldırmassa oynamayamazsınız boşa almış olursunuz.

Oyun için sistem toplayanlar mutlaka i3 ve üstü işlemci , en az 3-4 gb ram ve en az 1 gb ekran kartı almalıdır.Çünkü son çıkan oyunlar yüksek özellikler barındırdığı için yüksek özellikle sistem istemektedir.

Son düzenleme:

GreenMoon

Üye
18 Nis 2014
82
0
ANKARA
Ruzgar kardeşim sana lafım yok ama bu site herzaman kesin sonuç vermiyebiliyor.Ben GTA 4 oyunu için siteden yardım aldım Yüksek ayarlarda kaldırır dedi ama en düşük grafiklerde bile zor oynuyorum.Yani Fazla güvenmeyin böyle sitelere. :)

-PaTRoN-

Kıdemli Üye
8 Eyl 2009
3,043
1
LET'S BATTLE
Ruzgar kardeşim sana lafım yok ama bu site herzaman kesin sonuç vermiyebiliyor.Ben GTA 4 oyunu için siteden yardım aldım Yüksek ayarlarda kaldırır dedi ama en düşük grafiklerde bile zor oynuyorum.Yani Fazla güvenmeyin böyle sitelere. :)
Aslında tam olarak durum şu bu sistem laptop ve masaüstü ayrımıyor bildiğim kadarıyla ve bilgisayar sıcaklığınıda göz ardı ediyor.Ondan sonuçlar öyle oluyor.

ALemdar'

Kıdemli Üye
28 Eyl 2013
2,382
3
İstanbul

Tabii ki %100 Sonuçlar vermez :RpS_biggrin:
İyi Forumlar

qwer954

Kıdemli Üye
3 Ocak 2016
3,850
1
Bilinmez
Arkadaşlar benim sistem böyle :

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @ 1.80GHz 1.80GHz

3,00 GB

32 Bit işletim sistemi

Windows 7

Kaldırır mı ?
GTA 4'ü veya oyunda kasar mı öyle diyim?
Cevaplarsanız sevinirim.

ByXen

Kıdemli Üye
26 Mar 2016
3,052
0

3,00 GB

32 Bit işletim sistemi

Windows 7

Kaldırır mı ?
Cevaplarsanız sevinirim.

Can You RUN It | Can I run that game | Game system requirements bu siteden yapıyorsun bak yazıyor konuda.. link olan yere oyunun adını yaz sonra can you. 2 seçenek çıkıyordu alltakini işaretle ilerle karşılaştırıyor..

iscorpix

Kıdemli Üye
10 Eyl 2012
4,378
12

3,00 GB

32 Bit işletim sistemi

Windows 7

Kaldırır mı ?
Cevaplarsanız sevinirim.

Sana bu konunun linkini atmıştım ki söylenilen gibi kaldırırmı kaldırmazı bak diye yazıyı oku anlayacaksın :)

QwertyGG137

Yeni üye
23 Eyl 2016
27
0
Yeni bilgisayar alanlar yada bilgisayarını değiştirenler mutlaka tüm çıkan oyunları bilgisayarında oynamak ister.Fakat her bilgisayar her oyunu kaldırmaz yani bilgisayarın özellikleri o oyunu oynatmaya yetmez.2011 yılında çıkan oyunların çoğu en az 2 gb ram istemektedir ve 2 gb ram olmassa o oyunu zar zor oynayabilirsiniz fakay oyun sürekli kasar.Bu durumlarda oyun almadan önce bir web sitesi sayesinde bilgisayarınızı test edebilirsiniz.Site adresine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Can You RUN It | Can I run that game | Game system requirements

Sitenin kullanımı oldukça basit.Siteye giriniz ve or select from the dropdown yazan kısımdan test etmek istediğiniz oyunu seçiniz.Daha sonra Can You Run it butonuna basmanız yeterlidir.15 – 20 saniye bekledikten sonra sisteminizin o seçtiğiniz oyuna uyumluluğunu test edip size sonuçları verecek.Çıkan sonuçlarda işlemcinizin , ramınızın , ekran kartınızın , hardiskinizin vs parçaların o oyunla uyumunu gösteriyor.Eğer sonuçların hepsi yeşil bir yazı ile çıktıysa sisteminiz o oyunu kaldırmaktadır.Eğer kırmızı bir yazı çıkarsa sisteminiz o oyunu kaldırmıyordur.

Örnek olarak ben kendi bilgisayarımda crysis 2 oyunun için test yaptım çıkan sonuca aşağıdan bakabilirsiniz.

Cpu, ram,işlem sistemi,ekran kartı,ses kartı ve hardisk testinin tamamın yanında yeşil yazı çıktı.Yani ben bilgisayarımla cyrsis 2 oyununu oynayabilirim.Mesela Cpu kısmının karşısında kırmızı yazı çıksa işlemcim o oyunun gereksinimi desteklemiyordur.Oyunu açar ama oyun kasar ve işlemci çok çabuk ısınır.

oyun-sistem-test.png

Son olarak ; oyun alırken yada indirirken bu siteden test edip öyle işinizi görün çünkü aldığınız yada indirdiğiniz oyunu bilgisayarınız kaldırmassa oynamayamazsınız boşa almış olursunuz.

Oyun için sistem toplayanlar mutlaka i3 ve üstü işlemci , en az 3-4 gb ram ve en az 1 gb ekran kartı almalıdır.Çünkü son çıkan oyunlar yüksek özellikler barındırdığı için yüksek özellikle sistem istemektedir.

Ztn biliyordum ama güzel bir yazı olmuş.Başarılı;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.