Bilgisayarım Logitech faremi algılamıyor

Khanctor

Katılımcı Üye
30 Ocak 2016
506
205
İndex
Cevap: Logitech Mouse Sorun

Merhaba,

Başka bir porta takabilirsiniz.
Denetim Masası > Aygıtlar ve Yazıcılar > Taktığınız maouse'ye sağ tık yapıp "sorun gider"e basın.

Orada da çalışmazsa başka bir pc ile maousenın çalışıp, çalışmadığını kontrol edin.

19 Mar 2017
62
0
Kafasınınİçi
Cevap: Logitech Mouse Sorun

Merhaba,

Başka bir porta takabilirsiniz.
Denetim Masası > Aygıtlar ve Yazıcılar > Taktığınız maouse'ye sağ tık yapıp "sorun gider"e basın.

Orada da çalışmazsa başka bir pc ile maousenın çalışıp, çalışmadığını kontrol edin.

Yok hocam olmadı. Mouse G Hub programında algılanıyor ama LGS de algılanmıyor.
Şu an başka PC ile deneme şansım yok

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,284
3,498
Merhaba değerli üye,

Az önce baktım desteklenen cihazlar listesinde G102 yazmıyor kaldırılmış olabilir, önceden kullanıyormuydunuz?

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Donanım nedir? Chipset sürücülerini güncelleyip ilgili donanımın sürücüsünü resmi siteden indirin. Eski Win sürümlerinde çalışmıyor olabilir.

BaYRaKal

Üye
23 Ağu 2019
188
51
1) Direk fareden kaynaklı bir sorun olabilir. Bundan dolayı Başka bir pc de vs. denemeniz.
2) Bazı fareler kullanılan işletim sistemini desteklemiyor ondan dolayı da sıkıntı olabiliyor. Destekleyip desteklemediğini kontrol ediniz.
3) Daha sonra da driverını güncellemeniz.

Bu saydıklarım mantıklı bir hareket olacaktır.

İyi günler.. Kolay gelsin..

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26
Merhaba, öncelikle anakartınıza ait sürücülerin güncel sürümlerini kontrol ediniz ve güncel olmayanları tekrar yükleyiniz.

Diğer yapılması gerek yöntemler ise;
alt köşe ekranda mouse nesnesinde ünlem tarzı bir sorun var mı kontrol edin.
Donanım değişikliklerini tara simgesine tıklayın.
Bu işlem sayesinde eski sürücülerden kurtulacaksınız. Yüklenen sürücüler arasında bir problem oluşmuş ise gidermiş olacaksınız.

Eğer yöntemler işe yaramadıysa eski bir çalışan farenizi aynı usb kısmına takarak kontrol edin çalışıyor ise algılanmayan farenizde fiziksel bir sorun var demektir.

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,204
1,100
Midgard
Benim önerim ilk olarak bilgisayarın başka bir usb slot (giriş) unda fareyi denemeniz. Eğer olmazsa..
Öncelikle bilgisayarın güncelleştirmelerinin tam yüklü olduğuna emin olun...
1-) Bilgisayarım a sağ tıklayın
2-) Özelliklere sol tıklayın
3-) Çıkan ekranda arama bölümünde Aygıt Yöneticisini aratın
4-) Fare ve işaret aygıtlarına önce tek sol, sonra sağ tıklayın
5-) Donanım değişikliklerini tıklayın
6-) Eğer bilgisayar fareyi görürse sorun çözüldü.. görmezse,
7-) Çift tıklayarak farenin sürücüsüne girin
:cool: Sürücüyü güncelleştire tıklayın... çalışırsa çözüldü... çalışmazsa,
9-) Sürücüyü kaldırıp yeniden yükleyin..
Büyük bir olasılıkla sorununuz çözülecektir..​

Yine çözülmezse PS2 fare deneyin.

Saygılarımla,
Kaptan Swing..

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.