Bilgisayarım neden donuyor ?

bastalavista

Uzman üye
18 Ağu 2011
1,029
0
Ev
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce aldım bu bilgisayarı ama ara ara donmalar oluyor virüs vs olduğunu sanmıyorum çünkü aldığım günden beri neredeyse var bu küçük donmalar rahatsız etmese de 2bin lira verdiğim bilgisayarın daha ilk günlerden donması canımı sıkmıyor değil.
oyunlarda ise gta5'i yaklaşık 50 fps de oynuyorum ama 15 dakika sonra oynanmayacak şekilde kasmaya başlıyor sizce ram düşük bu yüzden mi yoksa başka fikri olan var mı ? Bir de bu bilgisayara ram ekletmek istesem garanti dışı kalır mı ?

Bilgisayarımın linki=https://goo.gl/28TdAz

Glue

Katılımcı Üye
22 Ağu 2017
466
0
Arizona
createlink.gif
Linki bu tuşla atın.
Oyun açıkken arka plandaki şeyleri kapatmayı deneyin.
Ram düşükse buna neden olabilir.

Son düzenleme:

bastalavista

Uzman üye
18 Ağu 2011
1,029
0
Ev
createlink.gif
Linki bu tuşla atın.
Oyun açıkken arka plandaki şeyleri kapatmayı deneyin.
Ram düşükse buna neden olabilir.

arkaplanda bir şey yokken oyun açıyorum zaten ekran kartından olduğunu düşünmüyorum fakat ram biraz düşük o yüzden oluyor diye düşünüyorum başka bilgili arkadaşlar da bu kanıya varırsa ram takviyesi yapıcam

Pozitie07

Üye
31 Ara 2014
63
0
TurkHackTeam
büyük bir ihtimal ısınma dan dolayı performans düşüklüğü yaşıyor olabilirsin bunun için bilgisayarın her zaman temiz toz olmayan bir ortamda olsun birde hava çıkışına bir fan koy sorunun çözülür

EmreWord

Üye
27 Haz 2015
200
3
Mersin
hocam bende bunun 8 gb olanı var. nvidia denetim masasında oyun tanımlı mı ? Tanımlıysa oyunun grafik ya da diğer ayarlarından biraz fedakarlık etmeni tavsiye ederim. bende oyuna girdikten 15-20 dk sonra 6GB ye ram kullandığını gördüğüm oluyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.