Bilgisayarım oyun oynarken birden kapanıyor. [MASAÜSTÜ]

Ratotak

Üye
25 Haz 2016
85
0
Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba konuyu nereye açacağımı bilemedim donanım dediği için bende buraya yazıyım dedim.Gelelim konuya son 1 haftadır bilgisayarım oyun oynarken kapanmaya basladı sitelere baktım araştırdım felan onerilenleri de yaptım ama hiçbir şekilde düzelme göremiyorum.aida64 programıyla işlemcinin,ekran kartımın ısısını kontrol ettim ve normalin üstünde olduğunu fark ettim ama neden kaynaklandığını bulamadım birde şansımı burda deniyim dedim.Arkadaşlar lütfen önerilerde bulunun. :confused:

Parklee

Kıdemli Üye
26 Şub 2014
2,331
0
California
1. Sorun. İşlemci fanı çalısıyor mu ona iyi bak. Çıkar temizle. İşlemcinin termal macununa bak, kurumuş ise termal macunu yenile. Isı iletimi fazla olmadığı için kapanıyor olabilir.
2. Sorun. (Ki bence bu) Ekran kartının altında kartın ram'ini soğutan ufak bir fan bulunur büyük ihtimal o bozulmuştur. Isı iletimini güzel bir şekilde yapmadığı için bu tür abi kapanmalar meydana gelmektedir.
Öneri : Bir bilgisayar servisine götürmelisin.

Ratotak

Üye
25 Haz 2016
85
0
1. Sorun. İşlemci fanı çalısıyor mu ona iyi bak. Çıkar temizle. İşlemcinin termal macununa bak, kurumuş ise termal macunu yenile. Isı iletimi fazla olmadığı için kapanıyor olabilir.
2. Sorun. (Ki bence bu) Ekran kartının altında kartın ram'ini soğutan ufak bir fan bulunur büyük ihtimal o bozulmuştur. Isı iletimini güzel bir şekilde yapmadığı için bu tür abi kapanmalar meydana gelmektedir.
1. Dedgini düşünüyorum geçen hafta bilgisayarım acilmiyordu siyah ekran verip duruyordu o gün herşeyi temizlemistim ve islemciyede bakmıştım çıkardığımda macunu yoktu bende birşey olmaz diye düşünmüştüm yarın halletmeye calisicam birde 2. Dediğini tam olarak anlamadım.

C4RLS3N

Üye
24 Haz 2016
140
0

Keşke önce konuyu yardım merkezine taşısaydın :)

Parklee

Kıdemli Üye
26 Şub 2014
2,331
0
California
1. Dedgini düşünüyorum geçen hafta bilgisayarım acilmiyordu siyah ekran verip duruyordu o gün herşeyi temizlemistim ve islemciyede bakmıştım çıkardığımda macunu yoktu bende birşey olmaz diye düşünmüştüm yarın halletmeye calisicam birde 2. Dediğini tam olarak anlamadım.

Ekran kartının hemen altında bulunan ufak bir fan var o bozulmus olabilir. O bozulduğu için karttaki ram sabit sıcaklıkta durmaz. Artar da artar. Çok fazla arttığı zaman güç kaynağı güç iletimini keser ve bilgisayar kendi kendine kapanır.

Keşke önce konuyu yardım merkezine taşısaydın :)

Yetkilerim bu kategoride mevcut değil :)

Son düzenleme:

imka123

Kıdemli Üye
28 Eki 2014
4,238
1
İstanbul
Ram alt uçlarını silgiyle silmeni öneririm, birde Fan bozulmuştur büyük ihtimalle soğutmuyor ve oto. olarak kapanıyor Bilgisayardan anlamıyorsan fazla Bilgisayar Tamircisine gitmeni öneririm :)

Ratotak

Üye
25 Haz 2016
85
0
Tamamdır beyler sorunu çözdüm işlemci macunu sürdüm ve düzeldi bide ram i yukselttim eskisinden daha iyi oldu herkeze önerileri için cok tesşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.