Bilgisayarım SD kartı görmüyor.

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
25
8
Aygıt yöneticisinde sd kartı görüyorum fakat bu bilgisayar menüsünde göremiyorum. Bilgisayarın kendi sürücü programını indirdim/güncelledim fakat olmuyor. Windows da güncel

Çözüm
Aygıt yöneticisinde sd kartı görüyorum fakat bu bilgisayar menüsünde göremiyorum. Bilgisayarın kendi sürücü programını indirdim/güncelledim fakat olmuyor. Windows da güncel
Merhabalar Cihazınızda aygıt yöneticisine girip SD kartın donanım kimliğini Kopyalayıp Edge tarayıcısına yapıştırıp aratırsanız driver pack uygulaması karşınıza çıkar oradan sürücüyü zip olarak indirip aygıt yöneticisine tekrar dönün ve sürücü kısmına gelip sürücüyü güncelleştire tıkladıktan sonra alttaki gözat seçeneğine tıkladıktan sonra sürücünün olduğu klasörü seçtikten sonra yükleyin işe yaricaktır

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,469
52
649
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba GöçebeYazar,

" diskmgmt.msc " aracını çalıştırdığında SD kart nasıl görüntüleniyor, görsel ekleyebilir misin?

İyi Forumlar...

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
25
8
Merhaba GöçebeYazar,

" diskmgmt.msc " aracını çalıştırdığında SD kart nasıl görüntüleniyor, görsel ekleyebilir misin?

İyi Forumlar...
Merhaba, kusura bakmayın görsel eklemeyi unutmuşum. İşte görseller;

nol5l6q.png

pcdjg8c.png

4dmhefy.png

(Forumu kullanmayı tam olarak bilmiyorum. Şuan göndermiş olduğum görsellerin de kabul göreceğinden emin değilim, hatamı mazur görün)

Moderatör tarafında düzenlendi:

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,469
52
649
Türkiye Cumhuriyeti
Eklediğiniz görsellerden SD Kart olarak belirttiğiniz sürücünün SSD olduğunun farkında vardım...

" diskgmgt.msc " aracının altta yer alan şemaları da içeren bir görselini ekleyin. Dosyalarınız gözükmeyecek şekilde olabildiğince ekranın tamamını almaya çalışın tekrar tekrar görsel yüklemekle uğraşmazsınız.

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
25
8
Eklediğiniz görsellerden SD Kart olarak belirttiğiniz sürücünün SSD olduğunun farkında vardım...

" diskgmgt.msc " aracının altta yer alan şemaları da içeren bir görselini ekleyin. Dosyalarınız gözükmeyecek şekilde olabildiğince ekranın tamamını almaya çalışın tekrar tekrar görsel yüklemekle uğraşmazsınız.
Dediğiniz şeyi Win+R yaparak yazdım ve sonuç olarak "Windows can not find" diye bir hata veriyor. Acaba yanlış mı yapıyorum?

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,427
49
973
Merhabalar

bunun genelde bir kaç yolu olabilir

1-Driverın olduğundan emin olun hatalı duruma düşmüş olabilir.

2- kart okuyucunuzda bir hata olmuş olabilir açabilirseniz bağlantı bacaklarını kontrol edin

bu 2 seçeneği değerlendirin.

İyi Forumlar

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
25
8
Merhabalar

bunun genelde bir kaç yolu olabilir

1-Driverın olduğundan emin olun hatalı duruma düşmüş olabilir.

2- kart okuyucunuzda bir hata olmuş olabilir açabilirseniz bağlantı bacaklarını kontrol edin

bu 2 seçeneği değerlendirin.

İyi Forumlar
Bir tane daha SD kartım var fakat onu okuyor ve içerisine erişebiliyorum. Sadece bunda böyle bir sorunla karşılaşmıştım.

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,469
52
649
Türkiye Cumhuriyeti
Kamera için fotoğrafları saklıyorum. Kamerada gözüküp gözükmediğini anlayamam çünkü kameram maalesef kırıldı.
Aygıt yöneticisinde yüklediğin görsel bir SSD'ye ait SD Kart'a değil, bu sebepten aygıt yöneticisinde SD kartın gözüküp gözükmediğini tekrar kontrol et.
Gözükmüyorsa SD kart sorunlu olabilir, eğer kart okuyucu kullanıyorsan kart okuyucu bozuk olabilir veya bilgisayarında sürücü eksik olabilir.

Ayrıca bu içeriğe göz atmanı öneririm:

https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/sd-kartımı-fotoğraf-makinem/bd97945d-8a27-4433-a6bb-e0f162f81144

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
25
8
Aygıt yöneticisinde yüklediğin görsel bir SSD'ye ait SD Kart'a değil, bu sebepten aygıt yöneticisinde SD kartın gözüküp gözükmediğini tekrar kontrol et.
Gözükmüyorsa SD kart sorunlu olabilir, eğer kart okuyucu kullanıyorsan kart okuyucu bozuk olabilir veya bilgisayarında sürücü eksik olabilir.

Ayrıca bu içeriğe göz atmanı öneririm:

https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/sd-kartımı-fotoğraf-makinem/bd97945d-8a27-4433-a6bb-e0f162f81144
SD kart sorunlu olacağını düşünmüyorum çünkü yeni almıştım. Fakat kontrol edeceğim yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İyi forumlar

help_23

Basın&Medya Ekibi Çaylak
20 Haz 2023
177
1
53
5 dk her yerde
Merhabalar Cihazınızda aygıt yöneticisine girip SD kartın donanım kimliğini Kopyalayıp Edge tarayıcısına yapıştırıp aratırsanız driver pack uygulaması karşınıza çıkar oradan sürücüyü zip olarak indirip aygıt yöneticisine tekrar dönün ve sürücü kısmına gelip sürücüyü güncelleştire tıkladıktan sonra alttaki gözat seçeneğine tıkladıktan sonra sürücünün olduğu klasörü seçtikten sonra yükleyin işe yaricaktır

Çözüm

GöçebeYazar

Yeni üye
25 Eki 2023
25
8
Merhaba, dediklerinizi yaptım ve sonunda başardım. Yeni nesil intel 11. - 12. işlemcilerde olan bir sorunmuş bu dediklerinizi uyguladığımda aynı soruna sahip kişilerin uyguladıklarını uyguladım ve hallettim. Teşekkür ederim yardımınız için

help_23

Basın&Medya Ekibi Çaylak
20 Haz 2023
177
1
53
5 dk her yerde
Merhaba, dediklerinizi yaptım ve sonunda başardım. Yeni nesil intel 11. - 12. işlemcilerde olan bir sorunmuş bu dediklerinizi uyguladığımda aynı soruna sahip kişilerin uyguladıklarını uyguladım ve hallettim. Teşekkür ederim yardımınız için
rica ederim iyi akşamlar dilerim ve evet yeni nesil özellikle de 11.12.13. nesillerde karşılaşılıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.