Bilgisayarımda trojan olduğunu nasıl anlarım

Bykurabiye

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,519
3
Sağlam bir antivirüs programı ile bilgisayarını taratırsan iyi olur.Advanced System Care adlı antivirüs programını kullanıyorum.Bana göre çok iyi.Sizde yükleyip tam tarama yapın.Virüs varsa yakalar.İyi günler.

Coolkinq12

Kıdemli Üye
5 Haz 2016
2,764
0
Homeworld
Öncelikle, cmd'yi açarak "netstat -n" komutunu girebilirsiniz. Daha sonra,
XXJDa3.png

Keylogger, ya da trojan atan kişinin ip adresi ve portu burada belirlenecektir.
pW9mdr.png

Ama, tabiki bilgisayarı combofix ile ya da kaspersky ile taratmanız daha iyi olucaktır.
Edit: Darkcomet ile .ratlandı ise darkcomet remover kullanabilirsiniz aynı şirkete sahiptir.

Son düzenleme:

Arhavili

Katılımcı Üye
30 Tem 2009
630
0
merhaba,

Bilgisayar Çalıştır kısmına msconfig yaz enterle.

Karsina böyle birşey gelecek.Baslatma sekmesine gel tanımadıgın programların tıklarını kaldır.Genelde trojanlar pc açılmasıyla aktif hale gelir.Tanımadıgın programalrın konumu gözukuyor onları silmeye çalış.Windows 7 ise bilgisayarın combofix ile pc ni tarat derim.

Not:Resimde bazı programalrın tıkları kaldırılmıs göruyorsun ben kendim yaptım onlari pc acılısta o programalrın baslamamasını istedim o yüzden trojan filan degil pc nin acılıs hızını etkilemesin diye öyle yaptım.

lWbXGB.png

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Sağlam bir antivirüs programı ile bilgisayarını taratırsan iyi olur.Advanced System Care adlı antivirüs programını kullanıyorum.Bana göre çok iyi.Sizde yükleyip tam tarama yapın.Virüs varsa yakalar.İyi günler.

Merhaba
Advanced system care antivirüs programı değildir eğer antivirüs programı özelliğini taşıyosa o farklı bir programdır belirtmek isterim

Pc nizi anti virüsle taratırsanız çıkan sonuçlarda görebilirsiniz .Antivirüsleri bu konumdan indirebilirsiniz toplu şekilde 1 konu buyrun alttaki link​

Son düzenleme:

Arhavili

Katılımcı Üye
30 Tem 2009
630
0
Her antivirüs trojan bulmuyor trojanı fudluyorlar antilerin görmemesi için, benim üstteki verdigim yöntem en doğrusu pc acılısında baslayan programlara bak genelde trojanlar açılışta aktif gelir.

_MaC_

Uzman üye
2 Ara 2009
1,360
3
Bilinmezden
Başlat - çalıştır - regedit.

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\\Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Run
HKEY_CURRENT_USER\\Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Run

Bu kodları kotrol et. İlginç şeyler (trojanlar) genellikle burada olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.